Hlavní navigace

Stovky tisíc pro začínající podnikatele. Komerční banka spustila grantový program

Sdílet

Jiří Hovorka 19. 6. 2018

Komerční banka ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR spustila šestý ročník grantového programu Nastartujte se. Jeho cílem je podpořit začínající podnikatele v České republice, mimo jiné proto, aby se z České republiky nestala jen montovna nadnárodních společností. Své podnikatelské projekty mohou zájemci přihlásit do 7. září 2018.

Čtyři nejzajímavější projekty získají peněžní odměnu – 300 000 Kč pro první místo, 100 000 Kč pro druhé a 50 000 Kč pro třetí a samostatnou kategorii cena veřejnosti. Připraveny pro ně jsou i hodnotné ceny od partnerů akce, jde například o inzerci v časopise nebo webhostingové služby. 

V loňském roce uspěli tvůrci designových reproduktorů Boem Audio, rodinná sýrárna DaMilk s ruční výrobou sýra, netradiční catering FoodIN a Nangu chocolate – čokoláda, která učí interaktivně znakový jazyk neslyšících.

Díky finanční podpoře z programu Nastartujte se zkoušíme nové součástky a materiály. Jsme tak opět o krok blíže konečnému produktu. Od naší výhry se nám ztrojnásobil počet fanoušků na sociálních sítích a díky mediální podpoře se nám ozvalo hodně lidí s nabídkou investice nebo budoucí spolupráce. Dlouhodobý plán pro Boem Audio je vytvořit nabídku reproduktorů od těch nejmenších přenosných až po high-end domácí kina, uvedl Jakub Trödler ze společnosti Boem Audio.

Projekty, které začínající podnikatelé přihlašují do programu Nastartujte se, potvrzují vysokou kreativitu a nasazení. Těší nás, že finanční i nefinanční podpora z naší strany umožňuje těmto podnikatelským záměrům urychlit vývoj, posílit marketing nebo expandovat na zahraniční trhy, uvedl Leoš Souček, výkonný ředitel pro Marketing KB. 

Webové stránky projektu www.nastartujtese.cz nabízejí zájemcům o podnikání řadu inspirativních příběhů a videí. Registrací na portálu lze získat přístup k výhodným nabídkám od partnerů programu. Na stránkách je také možné hlasovat pro přihlášené projekty a pomoci jim tak získat cenu veřejnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).