Hlavní navigace

Jak se zabezpečujeme na stáří?

Sdílet

Téměř 80 % Čechů očekává, že starobní důchod nepokryje jejich potřeby. 54 % z nich si myslí, že si budou muset nějaké peníze naspořit, případně si budou muset i v důchodu najít přivýdělek, aby s penězi vyšli. Dalších 26 % je však ještě skeptičtějších a předpokládají, že důchod jim nepokryje ani základní potřeby. Vyplynulo to z průzkumu, který pro Asociaci penzijních společnosti realizovala agentura STEM/MARK.

Na stáří si však nespoří všichni. Pouze 66 % dotázaných odpovědělo, že si nějakou částku pravidelně odkládá. Nejčastěji to byla částka ve výši 1000 Kč (v 61 % případů).

Ti, co si nespoří, jako důvod nejčastěji uvádějí špatnou finanční situaci. Třetina ale budoucnost neřeší vůbec. Za výhodnou investici také 38 % respondentů považuje dětské spoření.

Nejdůležitějšími faktory ve spoření je pro Čechy státní příspěvek. Hned za ním následuje garance vložených prostředků. Až na šestém místě skončila volba investiční strategie.Více Češi preferují například možnost si spoření v průběhu vybrat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).