Hlavní navigace

Mobilem vyřižujeme bankovní transakce a nákupy stále více, zneužití dat jsme se ale bát nepřestali

Sdílet

Gabriela Hájková

Internet v mobilu si získává stále více příznivců, kteří ho využívají pro nákupy i vyřizování bankovních transakcí. I přes to ale mezi uživateli přetrvávají obavy ze ztráty soukromí a zneužití dat. Poukázal na to průzkum společnosti KPMG který proběhl ve 22 zemích. 

Počet uživatelů, kteří využívají mobil i k bankovním službám se oproti výsledkům průzkumu pořádaného před 18 měsíci zdvojnásobil. Dvakrát více je také uživatelů nakupujících přes mobil na internetových webech maloobchodníků. Na tomto vývoji se z hlediska statistiky nejvíce podílí vyvíjející se ekonomiky jako je Čína nebo Indie.

Ztráty soukromí nebo zneužití dat se přitom bojí více než 90 % respondentů průzkumu. Nejmenší obavy přitom mají Holanďani a Češi. Přesto sedm z deseti Čechů vnímá  možné zneužití údajů jako problém. Na jedné straně se zákazníci obávají ztráty svého soukromí, ale na straně druhé jsou jeho část, zejména pak své osobní údaje, ochotni obětovat výměnou za levnější internetové služby a aplikace, poukázala na paradox Eva Racková z KPMG.


Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Žádné názory

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).