Hlavní navigace

I lichvář může jít do exekuce

Sdílet

Pokud jste se někdy upsali lichvářům, jistě jste si všimli, že si velmi oblíbili tzv. rozhodčí doložky. V rozhodčím řízení pak soukromý rozhodce schválil úroky a vysoké pokuty, které by nezávislý soud nepřiznal.

Nyní ale mohou skončit v exekuci i sami lichváři, a to díky projektu Exekutor má smůlu.cz. Projekt slouží k tomu, aby pomohl zastavit exekuci. Tím původní dluh nezaniká, ale odečtou se z něj všechny poplatky na exekutory, advokáty a rozhodce. Tyto poplatky často výrazně převyšují původní dluh, takže zastavení exekuce může představovat velice významnou úsporu.

Často se i stává, že v rámci exekuce již bylo zaplaceno daleko více, než činí původní dluh dohromady s úroky. V takovém případě je již původní dluh splacen a exekutor musí vrátit všechny prostředky, které byly vymoženy navíc.

„Společnost ABEWY EXE GROUP jako poražená strana musela zaplatit odměnu advokáta, který pomohl exekuci protistraně zastavit. To společnost neudělala, a tak sama skončila v exekuci,“ uvádí Tomáš Pospíšil, ekonom projektu Exekutor má smůlu.cz.

V rámci projektu si může každý, kdo má exekuci, nechat provést právní audit zdarma přes stránky www.exekutormasmulu.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).