Hlavní navigace

Dotace z programu PANEL lze nově použít i na nepanelové domy

Sdílet

Redakce 28. 4. 2009

Dotace z programu PANEL lze nově použít i na nepanelové domy. Díky novelizaci programu se rozdělila i míra podpory v podobě dotací na úroky do tří skupin podle rozsahu opravy. „Vyšší mírou je podporováno dosažení energetických úspor“, uvedlo ministerstvo pro místní rozvoj.

„Opravy a modernizace bytového fondu byly Národní ekonomickou radou vlády doporučeny jako vhodný nástroj v době ekonomických problémů,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Cyril Svoboda. „Očekáváme, že pomůže k udržení zaměstnanosti vysoce kvalifikovaných stavebních prací v době poklesu stavebních zakázek,“ dodal ministr.

Podpora je realizována Státním fondem rozvoje bydlení ve spolupráci s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou od roku 2001 a je schválena Evropskou komisí. Doposud pomohla opravit cca čtvrt milionu bytů. Ambicí programu je během pěti let opravit dalších 600 tisíc bytů a tím i snížit emise CO2 na úrovni produkce dvou hnědouhelných tepelných elektráren. Dotace státu se podílí na krytí nákladů projektů částkou v rozsahu 15 až 25 %.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).