Do důchodu v 65 letech

Poslanecká sněmovna ve středu v prvním čtení schválila první část důchodové reformy, tak, jak ji navrhnul ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas. Ze 179 hlasujících bylo 89 pro a 87 proti.

Navrhovaná reforma řeší dva hlavní body. Postupné zvyšování důchodového věku, a to až na 65 let u mužů a u žen, které nevychovaly žádné dítě nebo vychovaly jedno dítě a na 62 až 64 let u žen, které vychovaly dvě a více dětí. Druhým bodem navrhované reformy je prodloužení povinné doby pojištění z 25 na 35 let.

Zákon by měl začít platit od ledna 2010.

Komerční banka rozšiřuje investiční možnosti klientů Upozornění ČNB na aktivity společnosti Sovereign Global Trading a společnosti First Equis Ltd.        
Hráč
Hráč (neregistrovaný)
13. 3. 2008 19:45 Nový

Do důchodu mladý a bohatý

celé vlákno
Většina lidí považuje nástup do důchodu až v 65.letech za neadekvátní.Mohou jít ale do důchodu dříve, ale musí se sebou dělat úplně něco jiného než jsou zvyklí.Doporučuji se inspirovat knihou :R.Kiyosaki Do důchodu mladý a bohatý . Část mladé generace tak může najít jinou příjemnější cestu nejen k,,pracovnímu důchodu"
Gabra
Gabra (neregistrovaný)
13. 3. 2008 21:57 Nový

Re: Do důchodu mladý a bohatý

celé vlákno
Nejde dost dobre, aby sel do duchodu kazdy mlady a bohaty...jednak nepujde do duchodu, protoze na nej nebude mit narok, takze jen muze prestat delat, a pak je spousta pracovitych malych lidi, kteri se hodne venuji rodine nebo jine praci, ktera neni ocenena financne...na tech stoji cela zeme, i kdyz bohati jsou rovnez duleziti, protoze disponuji kapitalem a vytvareji zamestnani...Odpad spolecnosti jsou lenosi a podvodnici jak chudi tak bohati...
Hráč
Hráč (neregistrovaný)
16. 3. 2008 11:09 Nový

Re: Do důchodu mladý a bohatý

celé vlákno
Nepíši, že by ,,každý" měl jít do ,,důchodu" mladý a bohatý. Týká se to jen lidí, co myslí za sebe a nečekají, že je stát spasí.Vy na to reagujete, tedy o tom přemýšlíte a pokud si přečtete tuto knihu a řadu dalších, můžete to být Vy-ten kdo jde do důchodu mladý a bohatý.
Vždycky bohužel většina lidí to vzdá a nechá svůj život na jiných-všichni také nejsou Karel Gott apod.