Hlavní navigace

Dnes byly spuštěny internetové stránky " www.zavedenieura.cz "

Sdílet

Redakce 29. 2. 2008

Pro zlepšení informovanosti české veřejnosti a v souladu s Národním plánem zavedení eura v České republice byly dnes spuštěny nové internetové stránky http://www.zavedenieura.cz/. Za obsahovou náplň stránek odpovídá Organizační výbor Národní koordinační skupiny. Stránky mají převážně informační a vzdělávací charakter.

Stránky poskytují základní informace o euru a eurozóně (stručná historie měnové integrace, informace o eurových bankovkách a mincích, aj.). Samostatná část je věnována dopadům zavedení eura na českou ekonomiku (přínosy společné měny pro spotřebitele a podnikatele, plnění maastrichtských konvergenčních kritérií, přijatý scénář jednorázového zavedení eura, institucionální zajištění, aj.).

V sekci Dokumenty lze nalézt odborné informace určené konkrétním subjektům. Zde budou zveřejněny právní předpisy související se zavedením eura, vládní dokumenty a průběžně zpracovávané metodické texty (metodika zaokrouhlování a zarovnávání finančních částek, doporučení pro podnikatele, nástroje ochrany spotřebitele před neodůvodněným zvyšováním cen, a další).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).