Hlavní navigace

Developerská společnosti Orco hospodařila v prvním čtvrtletí s obří ztrátou

Redakce

Developerská společnost Orco Property Group hospodařila v prvním čtvrtletí letošního roku se ztrátou 45,7 milionu eur, tedy zhruba 1,22 miliardy korun. Analytici přitom očekávali ztrátu kolem 20 milionů eur.

Za celý loňský rok Orco vykázalo ztrátu 390,56 milionu eur, v přepočtu asi 10,4 miliardy korun. Analytici očekávali, že se Orco za loňský rok propadne do ztráty mezi 100 až 115 miliony eur. Společnost v březnu a dubnu dvakrát odložila zveřejnění hospodářských výsledků, na jeden den kvůli očekávání špatných výsledků bylo dokonce přerušeno obchodování s akciemi společnosti na pražské burze. V roce 2007 ještě společnost hospodařila se ziskem 87,5 milionu eur.

Developerská společnost se s vážnými problémy potýká již delší dobu. Orco je nyní od března pod šestiměsíční ochranou francouzského úpadkového soudu.

O část pozemků největšího projektu Orka v Praze Bubnech, kam chtělo původně investovat 70 miliard korun, má zájem největší český developer v oblasti rezidenční výstavby Central Group.

Orco Property Group již prodala svou dceřinou společnost Orco Property Management, která je zaměřena na správu a manažerské aktivity v oblasti nemovitostí a hotelnictví. Novým majitelem se stala americká firma TVO Global Partners, která je součástí investiční skupiny TVO Groupe.

Našli jste v článku chybu?