Hlavní navigace

Další phisingový útok na klienty. Česká pošta zavádí bezpečnostní opatření

Sdílet

Gabriela Hájková 28. 11. 2014

Česká pošta upozornila na další phisingový útok na klienty. Pokud ve své mailové schránce objevíte zprávu zaslanou z domény cs-post24.com, cspost24.org, cs-post.info a podobné, vězte, že se nejedná o zprávu České pošty ale o pokus dostat škodlivý kód do vašeho počítače. 

Česká pošta při analýze podezřelých e-mailů úzce spolupracuje s dodavateli bezpečnostních technologií na identifikaci škodlivých kódů (malware) a předává informace na národní CSIRT a na vládní CERT NBÚ. Při výměně informací spolupracuje také s Českou bankovní asociací, informuje zpráva České pošty s tím, že jako jedno z opatření zavedla EVSSL certifikát (SSL certifikát s rozšířenou validací) na stránkách České pošty – např. www.ceskaposta.cz. 

Důvěryhodnost stránek, stejně jako například u bank, můžete ověřit optickou kontrolou a to tak, že v internetovém prohlížeči je u důvěryhodných stránek adresní řádek podbarven zeleně. 

V Call centru České pošty bylo v posledních dvou týdnech zaznamenáno asi 2000 oznámení o obdržení podvodného e-mailu.

Zpráva většinou obsahuje předmět „informace o zásilce“ a dále soubor, kterým byste si mohli stáhnout do počítače škodlivý kód. Pachatelé se pomocí něj snaží získat například přístupy do internetového bankovnictví podvedených.

Pokud takovou zprávu obdržíte, na nic neklikejte a rovnou ji smažte.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).