Spočítejte si...

Zavřít

Další phisingový útok na klienty. Česká pošta zavádí bezpečnostní opatření

Česká pošta upozornila na další phisingový útok na klienty. Pokud ve své mailové schránce objevíte zprávu zaslanou z domény cs-post24.com, cspost24.org, cs-post.info a podobné, vězte, že se nejedná o zprávu České pošty ale o pokus dostat škodlivý kód do vašeho počítače. 

Česká pošta při analýze podezřelých e-mailů úzce spolupracuje s dodavateli bezpečnostních technologií na identifikaci škodlivých kódů (malware) a předává informace na národní CSIRT a na vládní CERT NBÚ. Při výměně informací spolupracuje také s Českou bankovní asociací, informuje zpráva České pošty s tím, že jako jedno z opatření zavedla EVSSL certifikát (SSL certifikát s rozšířenou validací) na stránkách České pošty – např. www.ceskaposta.cz. 

Důvěryhodnost stránek, stejně jako například u bank, můžete ověřit optickou kontrolou a to tak, že v internetovém prohlížeči je u důvěryhodných stránek adresní řádek podbarven zeleně. 

V Call centru České pošty bylo v posledních dvou týdnech zaznamenáno asi 2000 oznámení o obdržení podvodného e-mailu.

Zpráva většinou obsahuje předmět „informace o zásilce“ a dále soubor, kterým byste si mohli stáhnout do počítače škodlivý kód. Pachatelé se pomocí něj snaží získat například přístupy do internetového bankovnictví podvedených.

Pokud takovou zprávu obdržíte, na nic neklikejte a rovnou ji smažte.

Předvánoční návštěva Drážďan, Vídně či Norimberku? V průměru vyjde i na 7000 Kč Hovory ze Skype budou o 6 % dražší. Češi budou danit v Česku