Hlavní navigace

ČSSD: stlačíme schodek a přijmeme euro

Sdílet

Jiří Hovorka

Na dnešním brífinku oznámili představitelé ČSSD své plány s domácí ekonomikou v nejbližších letech. Nikoho nepřekvapí, že vše začíná u opětovného nastartování ekonomického růstu a snížení nezaměstnanosti. Obecné proklamace jsou však doprovázeny konkrétními cíli. Tím nejzářivějším je přijetí eura do roku 2015. Je to reálné?

Jak sociální demokraté hodlají snižovat schodky a dostát Maastrichtským kritériím? Vyšší daní pro bohaté a zvýšením daně z příjmů podniků. V plánu mají zavedení sazby 38 % pro roční výdělky nad 1,2 milionu Kč. Podnikům chtějí zvýšit daně z příjmů z 19 na 21 procent. Uspořit chtějí zavedením speciálního režimu přidělování státních zakázek a zefektivněním státní správy.

Bojíte se daňových povinností? Čtěte náš speciál

Z přímých daní chtějí sociální demokraté dále zvyšovat daň z převodu nemovitostí ze 3 na 5 % a zvažují také majetková přiznání při nabytí velkých nemovitostí. Již dříve se naopak negativně vyjadřovali k uvažovanému sjednocení sazeb DPH, což je cesta, kterou chce razit konkurenční ODS.

Sociální demokracie i nadále tvrdí, že slova o blížícím se bankrotu státní kasy jsou pouhou bublinou. Nejsme na pokraji bankrotu, nehrozí zhoršení ratingu ČR, uvedl pro ČTK místopředseda strany Bohuslav Sobotka.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
  • 21. 1. 2010 19:35

    MoB (neregistrovaný) ---.warnet.cz

    Speciální systém na přidělování státních zakázek už máme (korupci). Zefektivnění státní správy slibují všichni a řekl bych, že už od císaře pána – ale počet úředníků a počet kravin jimi vymýšlených stále roste. Vyšší daně v období recese, to je nonsens. Daň z převodu nemovitosti je marginální. A Euro v roce 2015? HAHAHAHA.

    Podtrženo a sečteno, jedna volovina za druhou. Ekonomický program jako noha v krku. Ostatně co čekat od ČSSD… Nezklamali.

    BTW, nebyli někdy nedávno na výletě v Řecku? Já jen že mi to furt něco připomíná…

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).