Sociální demokracie chystá vysoké zdanění pro bohaté

V případě výhry sociální demokracie v podzimních sněmovních volbách mohou občané s měsíčním příjmem vyšším než sto tisíc korun počítat se zdaněním 38 procent. Vyšší zdanění „pro bohaté“ potvrdil ve Studiu 6 České televize předseda ČSSD Jiří Paroubek. Se zvýšením odvodů bohatších lidí by do státního rozpočtu přibylo pět miliard korun. Vyšší zdanění by mohlo podle první verze plánů sociální demokracie postihnout i firmy.

ČSSD bude usilovat i o každoroční navyšování minimální mzdy. Dovoz levné pracovní síly ze zahraničí by podle Paroubka mohl v Česku vytvořit během 10 až 15 let stejně výbušné sociální prostředí jako je například ve Francii nebo v Nizozemsku.

Obyvatelstvo ČR výrazně zestárne, jedna třetina osob bude starší 65 let Škoda Auto získala investici za 1,5 miliardy korun        
Mayha
Mayha (neregistrovaný)
20. 5. 2009 8:42 Nový

Na to vohnouti slyší

I tak ale počítám, že 38% bude daň pouze z příjmu přesahujícího 100.000 Kč, ne z celého, jinak by Paroubeckovi asi spousta spolustraníků a kandidátů ČSSD s příjmy vysoce tuto hranici přesahujícími velmi poděkovala ... ;o) Ostatně sám kmotr Jiří kdysi svým voličům vzkázal: "Kdo z vás tolik má?!"