Hlavní navigace

ČSOB u tří korunových fondů vyplatí klientům dividendu

Sdílet

Gabriela Hájková

V polovině února ČSOB podílníkům vybraných korunových fondů s dividendovou třídou vyplatí dividendy ve výši 1,15 % p.a., respektive 0,9 % p.a. a 0,76 % p.a. po zdanění za podílový list. Jmenovitě se jedná o fond ČSOB Vyvážený dividendový, určený fyzickým osobám, a dva institucionální fondy ČSOB institucionální – nadační a ČSOB Střednědobých dluhopisů DIV.

ČSOB Vyvážený dividendový je smíšený fond pro fyzické osoby, který investuje do cenných papírů bez oborového nebo teritoriálního omezení. Výnosy se mohou vyplácet jednou ročně prostřednictvím podílu na zisku, tedy právě dividendy. Ty mohou činit minimálně 1 % a maximálně 7 %.

ČSOB Střednědobých dluhopisů (dividendová institucionální třída) dříve známý pod jménem ČSOB bond mix, investuje převážně do českých státních dluhopisů, případně do dluhopisů a nástrojů peněžního trhu denominovaných v eurech a amerických dolarech. Vzhledem k charakteru těchto dluhopisů, které se řadí k nejméně rizikovým, je fond určen opatrnějším investorům, uvedla mluvčí ČSOB Pavla Hávová s tím, že dividenda fondu se vyplácí po skončení účetního období, tedy po 31. prosinci daného roku.

ČSOB institucionální – nadační se řídí velmi opatrnou strategií a investuje především do českých státních dluhopisů. V omezeném rozsahu může portfolio obsahovat i investice v cizí měně či akcie, doplňkově také depozita.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).