Česká spořitelna se chystá rozšiřovat pobočkovou síť

Česká spořitelna (ČS), která patří mezi největší tuzemské banky, rozšiřuje svou pobočkovou síť. Letos chce otevřít celkem 34 nových poboček. V plánu má modernizovat 49 obchodních míst. Nevyhýbá se ani přemisťováním poboček na atraktivnější místa. Těch stihla spořitelna letos přesunout 20, dalších 5 chce stihnout do konce roku. Investice do poboček vyjde banku na 1,1 miliardy korun.

S rozšiřováním pobočkové sítě patří i prodlužování pracovní doby na jednotlivých pobočkách do pozdějších hodin a na vybraných místech i otevřením o víkendu. Pobočková síť je nejdůležitějším článkem fungování především retailové banky a investice do nových trendů ale i jejího rozšiřování a dostupnosti je pro nás prioritou. Průběžně monitorujeme, ve kterých lokalitách pobočky chybějí, zjišťujeme návštěvnost stávajících poboček a reagujeme na aktuální potřeby klientů, vysvětlil Aleš Sloupenský, ředitel úseku pobočková síť Region východ ČS.

Na příští rok Česká spořitelna plánuje otevření až 15 nových poboček, 20 jich přemístí a zhruba 60 zmodernizuje.

UniCredit Bank již dříve oznámila, že s ohledem na upravení obchodní strategie se zaměřením na retailovou klientu otevře v příštím roce nejméně 15 nových poboček ve větších městech (Praha, Ostrava, Brno a Plzeň).

Ekonomika Evropské unie zpomalila víc, než se očekávalo Spotřebitelé kvůli krizi šetřili, nyní se zvyklosti vrací do normálu