Hlavní navigace

Česká spořitelna se chystá rozšiřovat pobočkovou síť

Josef Janda

Česká spořitelna (ČS), která patří mezi největší tuzemské banky, rozšiřuje svou pobočkovou síť. Letos chce otevřít celkem 34 nových poboček. V plánu má modernizovat 49 obchodních míst. Nevyhýbá se ani přemisťováním poboček na atraktivnější místa. Těch stihla spořitelna letos přesunout 20, dalších 5 chce stihnout do konce roku. Investice do poboček vyjde banku na 1,1 miliardy korun.

S rozšiřováním pobočkové sítě patří i prodlužování pracovní doby na jednotlivých pobočkách do pozdějších hodin a na vybraných místech i otevřením o víkendu. Pobočková síť je nejdůležitějším článkem fungování především retailové banky a investice do nových trendů ale i jejího rozšiřování a dostupnosti je pro nás prioritou. Průběžně monitorujeme, ve kterých lokalitách pobočky chybějí, zjišťujeme návštěvnost stávajících poboček a reagujeme na aktuální potřeby klientů, vysvětlil Aleš Sloupenský, ředitel úseku pobočková síť Region východ ČS.

Na příští rok Česká spořitelna plánuje otevření až 15 nových poboček, 20 jich přemístí a zhruba 60 zmodernizuje.

UniCredit Bank již dříve oznámila, že s ohledem na upravení obchodní strategie se zaměřením na retailovou klientu otevře v příštím roce nejméně 15 nových poboček ve větších městech (Praha, Ostrava, Brno a Plzeň).

Našli jste v článku chybu?