Hlavní navigace

ČPP umožňuje prohlídky aut na dálku on-line

20. 4. 2021

Sdílet

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) spustila ostrý provoz asistované prohlídky aut technikem na dálku. Tu můžete využít třeba při sjednání havarijního pojištění nebo likvidaci škody po havárii. Pojišťovna od začátku roku takto v pilotním režimu prověřila už stovky aut. Teď novinku převádí do běžného provozu.

Proces probíhá tak, že po vzniku zakázky na prohlídku technik společnosti Global Expert kontaktuje klienta a nabídne mu možnost videoprohlídky. V domluveném termínu technik klientovi zavolá, ověří si jeho přítomnost u vozidla a následně zašle prostřednictvím sms odkaz na příslušnou internetovou stránku, díky které se propojí videohovorem, vysvětluje Bořek Těžký, ředitel úseku likvidací neživotního pojištění. 

Technik vás pak na dálku instruuje, co přesně a z jaké vzdálenosti vyfotit, včetně kontroly VINu či tachometru a výbavy vozidla. K úspěšnému absolvování prohlídky potřebujete stabilní připojení k internetu. Celý proces trvá přibližně 10 minut. Po uzavření internetové stránky s video prohlídkou jsou klientem povolené přístupy navráceny do původního stavu před prohlídkou. 

Pokud dáváte přednost klasické prohlídce a nafocení vozidla technikem, pak můžete podle ČPP v domluveném termínu přijet na prohlížecí místo nebo v případě nepojízdného auta za vámi přijede technik na dohodnuté místo.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po studiu žurnalistiky se začala naplno věnovat novinářskému řemeslu se zaměřením na ekonomiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).