Hlavní navigace

Co nejvíce vadí podnikatelům?

Arsen Lazarevič

Kontroly proti švarcsystému a omezení výdajových paušálů. To jsou nejčastěji výtky podnikatelů, které byly vzneseny na sněmu Hospodářské komory s ministrem sociálních věcí Jaromírem DrábkemDaňové paušály představují výrazné snížení administrativní zátěže a jejich zrušení by bylo především u nejmenších podnikatelů velmi zatěžující. Vláda se ve svém programovém prohlášení navíc zavázala celkovou odvodovou zátěž pro OSVČ nezvyšovat, uvedl prezident Hospodářské komory Petr Kužel

Podnikatelům také vadí solidární 7 % daň  u příjmů nad 100 000 Kč, neschopnost vlády šetřit především na výdajové straně rozpočtu a rychlé změny zákonů, na které se podnikatelé ani soudci nemůžou dostatečně připravit. 

Co by podnikatelé ocenili je především pružnější pracovní zákoník práce Nový systém, o kterém chceme diskutovat, je o tom, ať všichni platí daně, ale mohou si jednoduchým způsobem najímat pracovníky, které potřebují na 14 dní nebo na měsíc, uvedl Kužel. Pokrývač potřebuje mít volnou pracovní dobu pro ty, kdo k němu nastupují na léto, ale pro zimní měsíce pro ně nemá práci, dodal.

Našli jste v článku chybu?