Spočítejte si...

Zavřít

ČNB: Souhlasíme s centrální evidencí účtu

Česká národní banka se nakonec shodla s Ministerstvem financí ohledně zřízení centrální evidence účtu, ale jen na jednodušším provedení evidence, která nepočítá s informacemi o bankovních zůstatcích: Česká národní banka souhlasí s tezemi zřízení a provozování tzv. Centrální evidence účtů, tedy jednoduché evidence existujících účtů fyzických a právnických osob vedených u úvěrových institucí formou jakéhosi rozcestníku. Součástí evidence by proto neměly být stavové hodnoty na účtech. O konkrétních podmínkách vytvoření a provozu Centrální evidence účtů na základě dohodnutých principů se vede diskuse, uvedl mluvčí banky Tomáš Zimmermann.

Cílem podle ministra Andreje Babiše je údajně potírat daňovou kriminalitu. Zákon by měl vzniknout v průběhu příštího roku.

Amazon chce v Praze centrálu, zaměstná stovky lidí Hotově daň zaplatíte jen do středy. Další šanci budete mít až 5. ledna        
Jaroslav Novák aura:61
16. 12. 2014 4:29 Nový

To je dost!

Ono totiž jde o rychlost zjištění, jaké že účty má ta která osoba, aby se mohlo předejít odlivu peněz. Když oprávněné orgány musely oslovit všechny bankovní instituce přímo, tak než se dočkaly odpovědi, tak hajzlíci už dávno finanční a obdobné prostředky převedli jinam. Takhle by celkem reálně rychle mohly dostat informaci, která by jim umožnila urychleně kontaktovat tu správnou instituci a včas případné prostředky zajistit.