Chcete mzdu 30 000 Kč? V TPCA je realitou

Průměrná mzda v automobilce TPCA naroste na 30 000 Kč. Stane se tak kvůli navýšení mezd o 650 Kč. Odboráři chtěli zvýšení platů o 6,5 %, to se jim však nepovedlo. Mzdy nakonec od dubna 2014 stoupnou o 2,4 %. Po měsíci a půl kolektivního vyjednávání se na tom dohodlo vedení firmy s odboráři. V minulém roce však mzdy rostly jen o 1,9 %. Nejde jen o zvýšení mezd, ale například i o zvýšení příspěvku v benefitovém programu Z-Konto nebo nabídka pro zaměstnance pronajmout si výhodně nový vůz, řekl Milan Šubrt, hlavní manažer Asociace samostatných odborů

Automobilka také chce nabírat nové lidí, kvůli rozšíření výroby o nové modely by chtěla přijmout 700 lidí k současným 3000.

Maloobchodní tržby prudce vzrostly Státní dluh stoupl loni o 15,7 miliardy, nejméně od roku 1996        
Pavel
Pavel (neregistrovaný) ---.149.broadband11.iol.cz
15. 3. 2014 12:22 Nový

Hm...

celé vlákno

No, bylo by dobré říct i to B. Jak dlouho to bude ještě trvat a co za to budu muset odvést. Slyšel jsem, že je to dost tvrdá makačka. Dále jsem také slyšel, že ty prcky nikdo nekupuje. Prostě samé dezinformace. A proč bych tedy měl právě tomuto věřit?

Jakobek
Jakobek (neregistrovaný) ---.capitol.cz
17. 3. 2014 12:27 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

tvrda makacka? Videl ste nekdy dnesni vyrobni linku a nemusi se jednat jen o automobily. To uz je defacto vsechno ciste prace stroju, od "delnika" se ovsem ocekava vyssi kvalifikace na obsluhu a udrzbu stroju. S "kladivem" uz tam najdete skutecne par lidi, kteri si jeste holt fyzicky maknout, ale zbytek uz je prace v nalestenych monterkach a vysilackou za pasem.

martas
martas (neregistrovaný) ---.92.broadband5.iol.cz
7. 3. 2015 6:44 Nový

Re: Hm...

celé vlákno

Tak to se velmi mylite, zřejmě jste v takovém podniku realne nebyl. Já byl na brigádě asi 4 měsíce a byl jsem rad,ze už to konci. Tam se člověk zastaví jen o přestávkách. Nekrmte lidi nysmyslama o vysilackach a o tom jak se nenadřou!!!!