Hlavní navigace

České dráhy změnily výpočet slev. Včasnou jízdenku nahradila SuperAkční

Sdílet

Jiří Hovorka 14. 9. 2018

České dráhy nově nepočítají 75% slevu pro děti, studenty a lidi nad 65 let ze základního tarifu. Podle nařízení ministerstva dopravy zlevněnou jízdenku národní dopravce počítá ode dneška z nejvýhodnější dostupné ceny v prodeji pro 2. třídu (v čem je rozdíl?).

Současně České dráhy skončily s prodejem Včasné jízdenky a nahradily jí SuperAkční jízdenkou. SuperAkční jízdenky jsou prodávány pro konkrétní relace a konkrétní vlakové spoje. Systém SuperAkčních jízdenek využívá podobné principy jako prodejní systémy soukromých dopravců a využívá známé údaje o obsazenosti vlakových spojů. Systém tak nasměruje cestující díky nejvýhodnějším cenám do prázdnějších spojů, vysvětluje novinku Petr Šťáhlavský, mluvčí Českých drah.

Lidé tak mohou na svých cestách více ušetřit, naopak ve špičkových vlacích díky tomu může počet cestujících s levnou jízdenkou klesnout a vlaky tak nabídnou vyšší komfort cestování, dodává Šťáhlavský.

Včasné jízdenky Česko zakoupené v předprodeji (až 60 dní před odjezdem) budou platit za původních podmínek pro datum plánované cesty. 

Akční jízdenky budou nadále prodávány v e-shopu i u pokladních přepážek a SuperAkční jízdenka na e-shopu. Nabídka tras i počet SuperAkčních jízdenek se bude dynamicky měnit s ohledem na poptávku po cestování na jednotlivých linkách a v konkrétních spojích.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).