Spočítejte si...

Zavřít

Češi zbohatli o 2,5 bilionu korun

Finanční úspory českých domácností se loni zvýšily o 12 %, v realitě to znamená, že Češi uspořili téměř 2,5 bilionu korun. Stinnou stránkou však je, že se ještě rychlejším tempem zadlužují. V roce 2007 stouply dluhy českých obyvatel o více než 27 % na přibližně 770 miliard korun.

Průběžné výsledky ankety o nejabsurdnější poplatek Příjmy z mýtného převýšily očekávání        
Tomas Cernoch
3. 1. 2008 23:40 Nový

Nesmysl

celé vlákno
Ve skutečnosti Češi zbohatli téměř na 2,5 bilionu korun. Zpráva vychází zřejmě z tiskové zprávy UniCredit Bank z 19.12., kde je to tak, jak píšu; viz http://www.unicreditbank.cz/cz/o-bance/tiskove-centrum/tiskove-zpravy.html?view=421 Zbohatnutí o 2,5 bilionu Kč by znamenalo, že by každý (včetně nemluvňat) musel měsíčně uspořit 20 130 Kč, tj. prakticky celou hrubou mzdu (ve 3. čtvrtl. 21 470 Kč).
uživatel si přál zůstat v anonymitě
4. 1. 2008 8:31 Nový

Re: Nesmysl

celé vlákno
Češi jsou přece schopní, životní úroveň roste, proč by nemohli zbohatnout o 2,5 bilionu?
Že Vy nebo já nebo 2/3 populace je neschopná si vydělat nebo si říci o vyšší plat a těch 20 130 CZK měsíčně naspořit ... Podívejte se na s. Topolánka: ten zrovna tyhle peníze měsíčně dostane navíc díky své geniální reformě! Tomu říkám být schopný, a nemusí nikde žadonit o navýšení platu - dokonce si papaláši platy mohli dovolit zmrazit.
K Vámi uváděné hrubé mzdě 21 470 CZK: já takovouto podobnou mzdu v hrubém mám, ale v čistém je to daleko méně. A spoříme si zásadně v čistém, i když stát a banky nám to ještě zdaní a zpoplatkují.
A další Topolánkův trik: díky jeho superhrubé mzdě jistě závratně povyskočí údaj o průměrné české mzdě.
Jan Kilian

Re: Nesmysl

celé vlákno
Tak tak, je to jako z průměrnou mzdou. 2/3 jí nedosahují, ale jsou lidi co vydělávají v milionech. Ne, že bych se k nim počítal, ale mě se podařilo ušetřit něco kolem 10 pruměrných mezd, takže ten výpočet opravdu může odpovídat.