Hlavní navigace

Češi chtějí pracovat i v důchodu

Sdílet

Redakce 24. 4. 2008

Až 62 % Čechů si chce udržet placené zaměstnání i v důchodu. Jedná se o největší podíl populace nejen ve střední a východní Evropě, ale téměř na celém světě. Více si v důchodu přejí pracovat už jen Japonci. Vyplynulo to z výzkumu AXA Retirement Scope 2008 finanční skupiny AXA, který sledoval postoje a názory pracujících a důchodců ve 26 zemích světa.

V Praze a středních Čechách je procento těch, kdo chtějí mít placené zaměstnání i v důchodu ještě vyšší než ve zbytku republiky. V tomto regionu se jedná dokonce o 74 % ekonomicky aktivní populace. Zde navíc i pro současné důchodce platí, že větší procento z nich v důchodu nadále pracuje. Placené zaměstnáví má dokonce 34 % důchodců v Praze, středních Čechách a městech s počtem obyvatel přesahujícím sto tisíc.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 4. 2008 10:33

    Durgen Chugaa (neregistrovaný)
    Duchodci chteji pracovat aby meli z ceho zit. Jinak si ten zapal pro praci neumim vysvetlit. U Japoncu je to uplne o necem jinem, kdo neco vi o jejich psychologii ten vi o cem mluvim. Sice v CR existuje urcite procento lidi kdo si v praci proste zvykl a citi se tam dobre a nechce opoustet stare pratele, ale myslim si, ze v drtive vetsine pricina je jen financni. Maji male uspory a obavaji se chudoby. Duchodce, ktery je nucen pracovat aby nemusel v zime mrznout a varit si polivku z psiho zradla - to neni nic, cim by se dalo pysnit.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).