Část ODS nechce zvyšování daní

Část ODS se kritizuje změny, které navrhuje ministr financí Miroslav Kalousek. Nelíbí se jim především zavedení „solidární daně“ pro bohaté, omezení výdajových paušálů u živnostníků nebo zvyšování DPH. 

Bojovat proti krizi zvyšováním daní odporuje programu ODS. Navíc to nefunguje, vysoké daně dusí růst, zvyšují inflaci a výběr daní se v důsledku snižuje," uvedl pro HN Petr Tluchoř.

Chápu, že hrozí problém s pádem vlády, na druhou stranu já zastupuji ODS a pro tu jsou Kalouskovy návrhy nepřijatelné. Nemohu teď říct, jak budu hlasovat, uvedl včera zlínský poslanec Tomáš Úlehla.  

Premiér Petr Nečas však na vládních opatřeních trvá: Předpokládám, že u takto zásadního hlasování, které má přímý vliv na strukturu státního rozpočtu, budou koaliční poslanci a poslankyně hlasovat jednotně. Žádný z poslanců ODS na jednání neřekl, že pro zákon nebude hlasovat. Proto v této chvíli nebudu spekulovat o dalším vývoji, uvedl Nečas. 

Tonoucí se euro: Řekové opět neplní sliby, Itálie přišla o rating před aukcí dluhopisů Rozhodnuto: DPH příští rok vzroste na 15 a 21 %