Android samotnej ani hrozba neni. Spis Google play by se mel vic zabivat co se zavesi na na jejich store.
Android jsem pouzival 8 let a protohle jsem presel na iPhone. Neobvinoval bych primo Android ale svuj podil viny na tom maji. Staci akorat aby se Google play vic zajimal co tam davaji protoze tam muze kdokoli nahrat HOVADINY.
Přesně tak, ale jak chcete kontrolovat statisíce nebo miliony aplikací? Muselo by se to zásadně omezit a i tak by se muselo nabrat spousta nových lidí, kteří budou dělat celkem kvalifikovanou práci testera tj. analýza kódu a chování aplikace.
Na základě vlastní zkušeností bych dneska už do Androidu asi ani nešel, zlatý mininotebook, kde si můžu bezpečnost řídít sám. Vůbec největší problém je v tom, že každý přístroj si daný výrobce "zpr-así" k obrazu svému a do takové černé díry nikdo nevidí, ani tvůrce (google) ani komunita developerů. Aplikace a doplňky si uživatel nemůže ani odinstalovat ani jinak kontrolovat. To se pak instalují rootkity a trojany s lehkostí pírka. Některé státy si na to můžou založit i odvětví průmyslové a politické špionáže. Takže problém není jen v pár odhalených aplikacích na Play, to je jen špička ledovce.
Prave android hrozba je. Diky sve architekture tyto druhy utoku umoznuje.
Nebo to, ze o v kontextu iosu o takovychto utocich neslysime, je nahoda?
Neni... ios je v tomto proste bezpecnejsi uz svou uzavrenosti. A i kdyz se obcas (vyjimecne) do storu dostanou brebery, tak zas tolik skody nenadelaji.
Chtěl jsem si zřídit Richee u Creditas, samozřejmě jen a pouze kvůli úrokové sazbě.
Podmínkou je ale mobilní banking. To jsem odmítl jako nebezpečné.
Jak vidět, dělám dobře. Jak může být bezpečné 2FA ověřování, když chodí na stejné zařízení a dá se nakazit?
To snad nemůže nikdo soudnej používat...