Hlavní navigace

Analytici: Ekonomický program budoucí vlády je katastrofální

Sdílet

Arsen Lazarevič 11. 12. 2013

Ekonomové začínají kritizovat ekonomický program, který zvažuje koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Podle nich například zavedení třetí sazby DPH či minimální daň pro živnostníky není optimálním řešením a do ekonomiky spíše přinese více problémů.

Minimální daň také dnes kritizovala Asociace malých a středních podniků a živnostníků (AMSP) jako alibistické a špatné řešení. Zvýšení minimální mzdy sice podle analytiků ekonomice příliš neublíží, může však připravit o práci nízkopříjmové skupiny. Velkým odpůrcem minimální mzdy je například analytik XTB Jaroslav Brychta. Čtěte více: Jaroslav Brychta: Program ČSSD je cestou k vysoké nezaměstnanosti a korupci

Ekonomové kromě toho kritizují i rušení zdravotnických poplatků. Podle nich nejen, že dojde k výpadkům příjmů v systému, ale systém také nebude mít „regulační funkci“. Z poplatku ve zdravotnictví zůstane údajně jen platba 90 Kč na pohotovosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 12. 2013 10:44

    Mo (neregistrovaný) 91.103.166.---

    A vůbec to není žádná sláva. Ve všech oblastech života to jde z kopce a bude hůř. Domnívám se že by analytici měli alespoň na 2 roky zavřít hubu a srovnat krok a teprve až po dvou letech si dovolit něco kritizovat. Jsem zvědav z čeho je v budoucnu budou platit naše nenažrané banky. Až se zavede euro a bankovní daň budou se muset konečně živit i nějakou užitečnou prací. Zatím to vypadá že čím hůř běžným občanům, tím analytikům lépe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).