Hlavní navigace

Skupina UniCredit Group a univerzita v Boloni připravily první pecializovaný studijní program MBA na retailové bankovnictví

Jedná se o MBA program šitý na míru pro vysoce kvalifikované budoucí manažery. Na pokrytí školného ve výši 25.000 EUR bude skupina UniCredit poskytovat stipendia.

Sdílet

Skupina UniCredit, která je jednou z největších bankovních skupin v Evropě, připravila spolu s renomovanou Alma Graduate School při univerzitě v italské Boloni program Master of Business Administration (MBA) pro vzdělávání talentů v oblasti retailového bankovnictví.

Tyto dvě významné instituce ve svých oborech – vzdělávání a bankovnictví – si v rámci programu MBA vytyčili naprosto konkrétní cíl: vychovávat nové leadery pro oblast retailového bankovnictví. Záměrem bylo vytvořit studijní program uplatňující model vedení založený na hodnotách a na schopnosti motivovat a angažovat ostatní pro dosahování cílů. „Manažeři mohou zajistit budoucí úspěch firmy jen v případě, že mají příslušné know-how a také dokonalé vůdcovské schopnosti.“ uvedl Roberto Nicastro, náměstek generálního ředitele skupiny UniCredit a ředitel její divize retailového bankovnictví.

Program MBA je otevřen pro všechny mladé lidi z celého světa, kteří chtějí budovat kariéru v retailovém bankovnictví nebo finančním sektoru. Ideální kandidát je ve věku 25 až 32 let, je absolventem vysoké školy, má praxi nejméně 3 a maximálně 5 let (ne nutně v retailové oblasti) a má vynikající znalost angličtiny.

Program MBA bude zahájen v říjnu 2008. Trvá 12 měsíců formou denního studia a jazykem výuky je angličtina. Program zahrnuje všechny příslušné předměty v oborech General Management, Banking Management, Service & Retail Management, Organisational Identity, Corporate Strategy a Business Sustainability. Školné pro tento MBA program činí 25.000 EUR. Skupina UniCredit Group nabízí pět stipendií na úhradu celého školného a dále pět stipendií ve výši 20.000 EUR a 10 stipendií ve výši 15.000 EUR. Kandidáti mohou rovněž požádat o tzv. “čestnou půjčku” až do výše 35.000 EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).