Hlavní navigace

Unibon roste úspěšně dál

Překonáním hranic dvou významných ukazatelů potvrdilo spořitelní a úvěrní družstvo Unibon svoji pozici mezi kapitálově nejsilnějšími českými družstevními záložnami.

Sdílet

Do druhé poloviny roku 2009 vstoupilo s bilanční sumou přesahující jednu miliardu korun. Je tak teprve čtvrtou družstevní záložnou, která se přes tuto magickou hranici dostala. „Je to odraz důvěry ze strany klientů. Nás pochopitelně těší jejich neklesající zájem o naše služby a v budoucnu uděláme maximum pro jejich spokojenost,“ tvrdí člen představenstva Radek Hradil.

Nárůst bilanční sumy pochopitelně úzce souvisí nejen se stále rostoucím objemem vkladů, ale také s větším počtem nových klientů. Spořící produkty Unibonu nabízí výhodné zhodnocení finančních prostředků. Významný vliv na upevnění důvěry měla novela zákona o pojištění vkladů, kterou na konci minulého roku schválil parlament. Klienti, kteří se rozhodnou spořit formou termínovaných vkladů či spořicích účtů se tak stále častěji ohlížejí po nejlepších úrokových sazbách na trhu. Unibon v tomto směru patří mezi nejlepší finanční instituce v Česku a například Termínovaný vklad ATTA je se svým výnosem 7,8 % za 18 měsíců vůbec nejvýhodnějším produktem ve srovnání s konkurencí.

V polovině srpna si v Unibonu založil účet klient s pořadovým číslem 500. Zatímco ke konci minulého roku záložna evidovala 275 členů, za necelých osm měsíců tohoto roku jich přibylo dalších 225. „Každý týden uzavíráme zhruba deset až patnáct nových smluv a předpokládáme, že tento počet se bude díky nově otevřené pobočce v Praze ještě dále zvyšovat. Klienti mají zájem o všechny naše produkty, nicméně nejpopulárnější je bezesporu termínovaný vklad ATTA,“ dodala vedoucí pobočkové sítě Pavlína Kolderová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).