Hlavní navigace

Třináct dobrých rad

Pravidla, která doporučuje svým klientům Diners Club Czech před cestou na dovolenou, aby tím minimalizoval možnost zneužití jejich karty a omezil možnost problémů, spojených s jejím používáním.

Sdílet

 1. Základním předpokladem pro bezpečné používání platební karty je nutnost uvědomit si, že platební karta je totéž, jako hotové peníze. Proto je nutno chovat se ke kartě stejně obezřetně, jako k hotovým penězům.
 2. Kartu nosit odděleně od cestovního pasu či občanského průkazu.
 3. Kartu použít jen na důvěryhodných zařízeních – bankomaty, otevírání dveří do bezpečnostních zón. Při otevírání dveří do bezpečnostních zón se doporučuje použít jinou kartu než pak pro následný výběr z bankomatu v bezpečnostní zóně.
 4. Je bezpodmínečně nutné zachovávat v tajnosti PIN – za žádných okolností PIN nikomu nesdělovat, ani rodinným příslušníkům, zaměstnancům banky, orgánům policie jakéhokoli státu.
 5. Nepoužívat kartu v podezřelých a nedůvěryhodných provozovnách, při jakémkoli podezření raději použít hotovost.
 6. Při placení kartou sledovat personál obchodu, zejména je nutno dbát na to, kolik bylo vytvořeno prodejních dokladů a dávat si pozor, zda personál prodejny neodchází s kartou do zázemí.
 7. Nikdy nepouštět kartu z dohledu a kontroly, v žádném případě nikdy a nikde nepoužívat kartu jako zástavu či kauci (recepce hotelu, půjčovna).
 8. Uchovat pečlivě doklad o transakci pro případnou následnou reklamaci.
 9. Zkontrolovat, zda Vám personál prodejny vrátil vaši vlastní kartu.
 10. V případě ztráty či krádeže kontaktovat zákaznický servis na telefonním čísle uvedeném na kartě, případně pobočku banku, která kartu vydala. Došlo-li ke krádeži, pak i policii a zastupitelský úřad.
 11. Telefonní číslo pro hlášení ztráty či krádeže uložit do mobilního telefonu či na jiné snadno a rychle dostupné místo.
 12. Po návratu pozorně kontrolovat výpisy z účtu, při jakékoliv nesrovnalosti je nutné neprodleně informovat vydavatele a požádat o prověření transakce (po předložení prodejního dokladu od obchodníka).
 13. Je-li pojištění vydané ke kartě spojené s jejím použitím vázané na úhradu cestovních nákladů, neopomenout toto aktivovat, případně využít jiného druhu pojistky. V případě jakékoliv pojistné události je třeba uschovat všechny účtenky a doklady, které se k této události vztahují.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).