Hlavní navigace

JARO EVROPY

Eurocentrum Praha spolu s Národní agenturou pro evropské vzdělávací programy a Informační kanceláří Evropského parlamentu uspořádaly soutěž v rámci projektu Jaro Evropy, jejíž vyhlášení spolu s předáním cen se uskuteční dne 25. června 2007 od 14:30 do 16:00 hodin v Evropském domě, v Jungmannově ulici č. 24. Soutěž byla určena studentům středních a žákům základních škol, které se soutěže zúčastnili.

Sdílet

Soutěž, která byla organizována v rámci projektu Jaro Evropy a aktivity „eTwinning“, probíhala od 1. května do 18. června 2007. Soutěž byla vyhlášena pro projektové týmy žáků 1.-3. ročníků a učitelů středních škol; po dohodě se mohly zapojit i základní školy. Cílem bylo vytvořit ve spolupráci se zahraniční partnerskou školou myšlenkové mapy na téma „Evropský občan 2007“ jako projekt eTwinning. Žáci partnerských tříd společně diskutovali nad daným tématem a jeho souvislostmi a myšlenková mapa, která má elektronickou podobu, je výsledkem mezinárodní spolupráce. Tuto aktivitu měli možnost učitelé zařadit do výchovy k evropskému občanství či multikulturní výchově.

Hodnocení zaslaných příspěvků se účastní všichni partneři a vyhlášení výsledků soutěže a předání cen proběhne 25. června 2007 v Evropském domě v Praze. Pro žáky a učitele, kteří budou přebírat ocenění je připravena diskuse o Evropě s europoslancem Josef Zielienecem.

Ceny připravili všichni partneři a budou uděleny:

1. cena: exkurze vítězné třídy spolu s učitelem do Evropského parlamentu ve Štrasburku organizovaný Informační kanceláří Evropského parlamentu v České republice a věcné ceny.

2. cena: exkurze do Senátu, Poslanecké sněmovny a Úřadu vlády ČR a věcné ceny.

Bude udělena také zvláštní cena základní škole.

Kompletní přehled dalších aktuálních akcí Eurocentra Praha je dostupný na webových stránkách www.euroskop.cz/…entrum.praha.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).