Hlavní navigace

Výhodné spoření v bance nehledejte!

I když se banky v poslední době předhánějí, která přijde s vyšší úrokovou sazbou u spořicího účtu nebo termínovaného vkladu, stále ještě nedosahují nejvyššího zhodnocení těchto produktů na trhu. Kde tedy hledat skutečně výhodné spoření?

Sdílet

Rozhodně někde, kde kromě výše zmíněného výhodného zúročení dostanete také stejné záruky jako v bance. A právě takovými finančními institucemi jsou družstevní záložny. Ty podléhají stejně jako banky dohledu České národní banky a musí tedy dodržovat stejná pravidla daná zákonem. Garantem ochrany vkladů, opět stejně jako je tomu u bank, je Fond pojištění vkladů, jehož činnost je upravena zákonem o bankách.

Spořitelní družstva však mohou nabídnout i něco navíc. Protože se většinou jedná o menší finanční instituce, než jsou banky, mohou být mnohem pružnější a rychlejší, mohou ke svým klientům přistupovat individuálně a celkově mají také mnohem nižší náklady, což se odráží právě v možnosti poskytnout výrazně vyšší úročení uložených prostředků. Současná situace je tedy taková, že u těch nejštědřejších bank získáte maximálně 3,5 %, některá spořitelní družstva však nabízejí i více než 5 % ročně.

Jedním z dynamicky se rozvíjejících subjektů v oblasti družstevního bankovnictví je spořitelní družstvo WPB Capital, které je zároveň kapitálově nejsilnější finanční institucí svého druhu u nás. WPB Capital přijímá vklady převyšující 50 000 Kč s dobou trvání vkladu od 6 měsíců a nadstandardní úrokovou sazbou od 4,00 % do 5,65 % v závislosti na výši a délce vkladu. Od dubna 2008 je WPB Capital přímo napojeno na clearingové centrum ČNB s kódem banky 2050 a svým klientům tak nabízí plnohodnotný platební styk.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).