Hlavní navigace

Co všechno vás čeká při vyřízení hypotéky?

Většina lidí jednou dospěje do bodu, kdy začne řešit vlastní bydlení. Málokdo ale ví, co všechno ho čeká, bude-li jej pořizovat pomocí hypotečního úvěru.

Sdílet

Základní parametry

Ať už vyřizujete hypotéku osobně nebo po internetu, prvním krokem je žádost o úvěr. K tomu potřebujete několik základních parametrů, jako je cena vaší nemovitosti, částka, kterou si chcete půjčit, doba splatnosti, doba fixace úrokové sazby, ale i výše vašich příjmů a výdajů a některé osobní údaje. Už při vyřizování žádosti o hypotéku si můžete v bance zvolit některou ze služeb z její nabídky. Například způsob splácení, zda chcete doložit příjmy, pojištění nemovitosti apod.

Které doklady?

Obvykle je třeba bance doložit občanské průkazy žadatelů, potvrzení o příjmech (v případě podnikání daňové přiznání za poslední dvě zdaňovací období) a nabývací titul k nemovitosti (např. kupní smlouvu nebo smlouvu o smlouvě budoucí kupní). Banka také potřebuje výpis z katastru nemovitostí a odhad nemovitosti. V mnoha případech si je zajišťuje sama a to zdarma nebo za určitý poplatek.

Vyřízení hypotéky

Standardní doba vyřízení hypotéky se dnes pohybuje v řádech tří až pěti pracovních dní od doložení všech potřebných dokumentů. Pak je na řadě čerpání peněz a to buď jednorázové nebo postupné dle stavby bytu či domu.

Nový nábytek ale i luxusní dovolená

Mimo standardní hypotéky nabízí dnes banky úvěry opravdu na cokoli. Například neúčelovou část úvěru třeba na nové vybavení domácnosti. Nebo tzv. americkou hypotéku, za kterou pořídíte vysněnou dovolenou ale i studium v zahraničí. Vše závisí na Vašich možnostech splácet a hodnotě zástavy.

Vyberte si z široké nabídky Hypoteční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).