Hlavní navigace

Refinancováním hypotéky můžete ušetřit

Rychlý rozvoj trhu bydlení v České republice znamená rozšíření možností v oblasti jeho financování. Banky dnes nabízejí hned několik typů hypotečních úvěrů. Novinkou mezi nimi je i refinancování hypoték.

Sdílet

Petr Žibřid, Volksbank

Hypotéku můžete změnit

I když hypoteční úvěr představuje dlouhodobý vztah mezi klientem a bankou, neznamená to, že nemůžete svoje splátky během trvání úvěru ovlivnit. Jejich výše je dána zejména smluvenou úrokovou sazbou a ta se může časem měnit. Její stálost po určité období (většinou 3–5 let) vyjadřuje tzv. fixace úrokové sazby.

Refinancujte ve správnou chvíli

Stávající banka nezřídka nabídne klientovi po skončení fixace vyšší úrokovou sazbu. Proto je vhodné informovat se na refinancování hypotéky u jiné banky. Nová banka splatí zbývající část hypotéky a připraví nový návrh úvěru s jinou úrokovou sazbou či dobou splácení. Ukončení fixace je nejvhodnější dobou na změnu.

Výhodou je snadnost vyřízení

Vyřízení refinancování může být snadnou záležitostí. Banky často akceptují dokumenty z předchozího úvěru. Po předložení několika málo podkladů a původní úvěrové smlouvy se již nemusíte o nic dalšího starat.

Refinancovaná hypotéka je levnější

Z pohledu poplatků jsou refinancované hypotéky o něco levnější než standardní hypoteční úvěr. Vaše finanční a časové náklady se výrazně sníží, pokud nová banka akceptuje původní dokumenty. Vyplatí se také sledovat speciální nabídky bank v oblasti slev na zpracovatelských poplatcích či snížených úrokových sazbách.

Příkladem výhodných podmínek je i aktuální nabídka Volksbank. Pro refinancované hypotéky platí až do 30. 6. 2007 speciální úrokové sazby s 5letou fixací (od 3,99 % do 4,39 % p.a.) a nízkým poplatkem pro všechny úvěrové případy (pouze 3 000 Kč). O refinancování hypotéky mohou požádat všichni, jejichž fixace skončí kdykoliv do konce roku 2007. Spočítejte si sami, jestli se Vám refinancování vyplatí na www.volksbank.cz!

Ing. Petr Žibřid, marketingový ředitel Volksbank CZ, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).