Hlavní navigace

Pojištění pro váš domov

Mít správně pojištěno své bydlení znamená především vědět, jaké pojištění si sjednat a na jakou částku. Když si pořídíte rodinný domek, nebude už vám stačit jen pojištění domácnosti jako ve starém nájemním bytě.

Sdílet

Jako první tak přichází na řadu pojištění nemovitosti. Zahrnuje krytí škod, které na nemovitosti vzniknou v důsledku živelních událostí, jako je požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice, krupobití, pád stromu, stožáru či laviny, dále pak škody způsobené vodou z potrubí, sesuvem půdy či zřícením skal nebo i zemětřesením či pádem letadla, apod. Pojišťovna hradí také škodu, která vám vznikne násilným odcizením stavebních součástí (např. okapů) nebo vandalismem. Připojistit si pak můžete riziko povodně a záplavy.

Při stanovení výše pojistné částky pamatujte na to, že hodnota, na kterou je dům pojištěn, má odpovídat ceně, za kterou by ho dnes stavební firma postavila.

Z pojištění nemovitosti vám ale pojišťovna neuhradí škody vzniklé na věcech movitých. Tedy obrazně řečeno, že pokud by se věci daly z domu vysypat, to co z něho vypadne, není pojištěno. K tomu je určeno pojištění domácnosti a stejně jako u nemovitosti vám v první řadě kryje škody vzniklé živelními událostmi a riziko krádeže, vloupání a vnitřního vandalismu. To když vám zloději nejen něco ukradnou, ale zbylé věci navíc ještě poničí.

Také u tohoto pojištění myslete na to, abyste jej měli sjednáno na dostatečnou hodnotu a při pojistné události si mohli za všechny zničené věci pořídit věci nové. Abyste nedopadli jako paní Šárka. Když se stěhovala do vlastního bytu, měla jen nezbytné zařízení a pár osobních drobností v celkové hodnotě kolem 200 tisíc, na kterou si uzavřela pojištění domácnosti. Jenže si už neuvědomila, že s přibývajícím novým vybavením se hodnota věcí postupně zdvojnásobila. Když ji po pár letech vykradli a sebrali a poničili věci za 150 tisíc, čekalo ji nemilé překvapení. Od pojišťovny dostala jen polovinu částky.

Vyplatí se pojistit i odpovědnost

Majitel nemovitosti by si měl sjednat pojištění odpovědnosti z držby nemovitosti, které určitě přijde vhod tehdy, když uvolněná omítka nebo sníh spadlý ze střechy vašeho domu poškodí cizí auto zaparkované před domem.
Pojištění odpovědnosti za škody v běžném občanském životě pak kryje škody, které způsobíte vy, resp. jakýkoliv člen vaší domácnosti svou neopatrností či nedbalostí třetí osobě. Tak snadno se přece může stát, že někoho zraníte na lyžích nebo při jízdě na kole.

Pojištění ProDomov od Wüstenrotu 

V rámci pojištění ProDomov si můžete sjednat všechny výše uvedené druhy pojištění. Wüstenrot vám pojistí i rozestavěnou nemovitost, takže po jejím dokončení již nemusíte smlouvu měnit. U pojištění domácnosti máte na výběr ze dvou variant PLUS a SUPERPLUS a navíc si můžete sjednat i další připojištění např. skel. Podle toho, jaká pojištění si sjednáte a v jakém intervalu budete pojistné platit, získáte zajímavou slevu až 20 %.
Pojištění ProDomov si můžete snadno spočítat i sjednat přímo přes internet na www.wuestenrot.cz/pojisteni/bydleni/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).