Hlavní navigace

Plus pro vaše bydlení

Z každého, ať už cihlového nebo panelového bytového domu lze vytvořit kvalitní, moderní a estetické bydlení za přijatelné náklady. Nejrychlejší a nejvýhodnější cestou, jak lépe bydlet a ještě ušetřit, je komplexní rekonstrukce. Více...

Sdílet

Bydlení+

V bytových domech žije v naší zemi více než polovina obyvatel. Jejich regenerace je tedy pro celou společnost velice důležitým tématem. Bohužel je pravda, že v mnohých případech doplácejí obyvatelé bytových domů na nekvalitní práci tehdejších stavařů a zanedbávání pravidelné údržby. Navíc celý problém s nutnou rekonstrukcí byl přenesen právě na ně. Společnost First Finance nabízí odpověď na otázku, jak v krátké době a za rozumné peníze tuto situaci vyřešit. Náš recept se jmenuje Bydlení+.

Bydlení+ je investiční úvěr určený k financování modernizací a rekonstrukcí bytových domů. Nastavili jsme náš produkt tak, aby byl skutečně finančně dosažitelný. Lidé by neměli zaplatit více, než kolik už nyní vkládají do fondu oprav. Ovšem za předpokladu, že už dosud přispívali do fondu odpovídající částkou, za kterou považujeme 18–25 korun na metr čtvereční měsíčně. Správně nastavený fond oprav by měl umožnit nejen správu a běžný chod domu, ale i potřebnou rekonstrukci. V mnoha případech lidé dokonce ušetří.

Komplexní rekonstrukce nabízí zásadní úspory na výdajích za teplo a energie. Úspory běžně dosahují 40 % současných nákladů a v některých případech i více než polovinu. Rodina tedy může ušetřit tisíce korun za rok a při tom do fondu oprav přispívat stejnou částkou. A to nehovoříme o úsporách na častých havarijních opravách.

Nevelkov 1

Díky rekonstrukci domů se prodlouží jejich životnost o dalších nejméně 50 let. Lze z nich tedy udělat velice kvalitní bydlení za přijatelné náklady i pro potomky současných obyvatel. Opravy jsou nutné také kvůli zlepšení zdravotních a estetických podmínek pro bydlení. Řada lidí bude dávat bytovým domům přednost před rodinnými domky, protože přinášejí méně souvisejících starostí a dostupnější infrastrukturu. Po komplexních opravách vzroste také užitná hodnota a tržní cena bytů v řádech stovek tisíc korun. Důležité je zmínit i následující – vlastnictví bytu se dnes již stalo obecně uznávanou hodnotou, která se předává dalším generacím. Jde o jednu z nejvýhodnějších a nejjistějších forem investic.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).