Hlavní navigace

Pečujete dostatečně o své finance?

Komerční sdělení  Autor: finGood
Finanční gramotnost je problém, kvůli kterému 1/3 Čechů přichází o peníze. I přes sílící inflaci stále velká část lidí nepečuje o své finance. To má nyní změnit investiční akademie od finGOOD.cz.

Sdílet

Dle Českého statistického úřadu se meziroční inflace pohybuje nejvýše za poslední roky a spotřebitelské ceny rostou nejvíce za posledních 13 let. Češi ovšem na svých účtech peníze mají a jen hrubé úspory českých domácnostní vzrostly na 597,8 miliardy korun. Většina obyvatelstva však stále má konzervativní přístup ke svým financím a nechává je své volné prostředky nečině ležet na bankovních účtech.

Vstupní bariérou do světa investic je často nízké finanční sebevědomí, která v České republice panuje. Zbourat právě tuto zásadní bariéru se rozhodla investiční crowdfundingová platforma finGOOD.cz, která připravila pro absolutní nováčky, ale i pokročilejší investory vlastní investiční akademii.

Investiční akademie

„Cítíme, že v části společnosti stále panuje strach z investování a lidé si na počátku své investiční cesty kladou stále stejné otázky. Rozhodli jsme se proto dát na ně odpovědi a sestavit jednoduchý návod, který by měl pomoci všem, kteří se rozhodli pro aktivní přístup k vlastním financím“ vysvětluje Vít Endler, ředitel finGOOD.cz, co byl hlavní impuls pro vznik akademie.


Vít Endler

Celá akademie staví na osobních zkušenostech a radách právě Víta Endlera, který se na poli investic pohybuje už mnoho let a za svoji největší chybu považuje fakt, že nezačal investovat mnohem dříve.

Nikdy není pozdě začít

Jak sám ovšem tvrdí, nikdy není pozdě začít. Proto se FinGOOD Akademie zaměřuje na témata, které by neměl opomenout žádný investor, ať už začínající nebo zkušenější. 

Připravena jsou krátká, ale výstižná videa, která jasně, stručně a bez pozlátka vysvětlují otázky, které finGOOD poskládal na základě nejčastějších dotazů od svých 3800 investorů.

Osvěžit si tak můžete základní investiční pojmy a načerpat inspiraci, jak sestavit vlastní portfolio nebo jak přistupovat k riziku. Videa jsou navíc doplněna o nejrůznější zajímavé články, které detailněji rozebírají dané téma.

Průvodce pro individuálního investora

FinGOOD zatím připravil 6 dílů, kde jsou pokryta nejdůležitější investiční témata a postupně má v plánu přidávat další.

Stejně tak jako se mu úspěšně daří držet pozici nejrychleji rostoucí crowdfundingové investiční platformy, tak má ambice se vypracovat na renomovaného průvodcem pro investory ve světě individuálního investování. Dalším krokem jsou videa věnovaná podnikatelům a řízení firmy, která jim pomohou nejen s finančními otázkami.

„Naším cílem není vyřešit investorům všechny jejich finanční problémy, ale naučit je přemýšlet o financích jinak, s otevřenou myslí a aktivně se jimi zabývat.” vysvětluje Endler.

Ti, kteří by si samotné investování chtěli vyzkoušet, tak mohou přímo na platformě finGOOD, kde lze začít s investováním již od 5000 Kč a s průměrným zhodnocením 8,7 % ročně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).