Hlavní navigace

Otestujte si svoji angličtinu

Jak jste na tom s angličtinou? Na konci listopadu se můžete bezplatně otestovat v celonárodním projektu Czech Republic Speaks English a získat certifikát s vaší jazykovou úrovní.

Sdílet

Mezinárodních zkoušek z angličtiny je překvapivě dost, ale lidé o nich často vůbec nevědí. Získání oficiálního certifikátu s jazykovou úrovní je přitom velmi užitečný způsob prokazování znalostí angličtiny, když chcete studovat nebo pracovat v zahraničí ale i u nás. Zkoušek je celá řada a liší se svým zaměřením i formou, proto je dobré se o nich informovat a vybrat si pro sebe tu nejvhodnější.

V současné době se dostává do popředí mezinárodní zkouška TOEIC, která je zaměřena na testování schopnosti anglické komunikace v mezinárodním prostředí. Společnost ETS Global, která zkoušku již více než 40 let organizuje po celém světě, se rozhodla nabídnout zkoušku široké veřejnosti právě v projektu Czech Republic Speaks English.

Projekt je určen široké veřejnosti a samotná účast je zdarma. Účastníci obdrží certifikát o účasti v projektu s uvedením dosažené úrovně podle SERR (např. B2). Testování se bude konat ve dnech 25. – 30. listopadu 2013 v prostorách autorizovaných jazykových škol a akademických institucí po celé republice.

Jedním z testovacích center je i pražská jazyková škola LEXIS. Projekt Czech Republic Speaks English mi dává smysl, a tak má moji plnou podporu, říká Daniela Pechačová, ředitelka školy. O projektu se dozvěděla přes Asociaci jazykových škol a agentur České republiky (AJŠA), jejíž je členem a která projekt podporuje. Už dlouho sleduji velké pozitivní změny u studentů, kteří se rozhodnou složit jazykovou zkoušku. Jejich motivace učit se je najednou obrovská, a tak se díky tomu skutečně učí. Jejich výsledky ve znalostech jsou pak pro mě velkou radostí.

Jazykovou školu vede už 15 let a jednoznačně zkoušku jako motivační způsob doporučuje. Hlavně když se někomu nedaří posunout se dál a vlastně neustále přešlapuje na místě. Osobní plán složení zkoušky je pak velmi oživující. Podle ní je zkouška TOEIC vhodná pro většinu populace, protože lidi tolik nestresuje. Ano, musíte se připravit na formu zkoušky a každý má trému z toho, jak vlastně nakonec dopadne, ale u TOEIC nemůžete propadnout. Prostě dostanete certifikát na úroveň, na které se právě nacházíte. Když se budete pilně učit, můžete klidně hned za půl roku dostat hodnocení s ještě lepším výsledkem. Nabídku ETS na bezplatné testování zkouškou TOEIC tak přivítala s otevřenou náručí. 

Účastníci se mohou přihlásit na jednu ze tří jazykových zkoušek, které se liší podle věku a jazykových znalostí. Více informací o samotných zkouškách a výběru najdete na stránkách projektu http://www.testyourenglish.cz/. Registrace k účasti na projektu přijímají autorizované instituce do 31. října 2013. Zájemci o složení zkoušky v jazykové škole LEXIS se mohou jednoduše přihlásit v online formuláři na stránce http://www.lexis.cz/testovani-toeic-czech-republic-speaks-english.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).