Hlavní navigace

Office 2010 ocení celá rodina

Děti zazáří ve škole, maminky je využijí pro přípravu pozvánek a diplomů a tatínkové třeba pro přehled o rodinných financích. Sada pro studenty a domácnosti s licencí na 3 počítače přitom vyjde pouze na 2500 Kč.

Sdílet

Naplánujte si v klidu dovolenou

Vyběr destinace, hotelu, termínu, vyřízení pojištění, výměna peněz, domluvení zalévání květin a krmení rybiček … S Office 2010 nemusí být příprava na dovolenou katastrofou! Ukažme si, jak by takový výlet plánoval třeba náš imaginární pár Adam a Eva. Adam nejprve stáhne jednu z předpřipravených šablon ve Wordu se seznamem klasických předdovolenkových aktivit a jen do něj doplní ty chybějící. Poté ho nasdílí s Evou, která se na něj může podívat přímo ve svém internetovém prohlížeči prostřednictvím www.skydrive.com a doplnit ho o věci, na které Adam zapomněl. Zde také Adamovi vytvoří v Excelu nákupní seznam. Adam mezitím surfuje na internetu a zjišťuje zajímavosti v místě pobytu a poznámky k jednotlivým stránkám zapisuje do OneNote, kam má i Eva díky webovému úložišti SkyDrive přístup a může je kdykoliv doplnit. Po návratu z dovolené pak už jen Adam s Evou připraví výběr z fotek do PowerPointové prezentace, kterou nasdílí přes SkyDrive svým přátelům.

Školáci budou jásat

Sdílení dokumentů přes SkyDrive uvítají i školáci při přípravě týmových projektů. Vedle toho jistě ocení i příjemnou funkci promítání prezentace přes internet, kdy si členové týmu mohou společně nacvičit svoji finální prezentaci z pohodlí domova. Nový Word, Excel a PowerPoint však potěší i profesionálními výstupy, které je možné získat jen s minimem úsilí. Pro všechny aplikace jsou k dispozici předpřipravené šablony v češtině, které lze obohatit o předpřipravené fotografie a obrázky, které jsou zdarma dostupné na office.microsof­t.com. Doslova lahůdkou je pak příprava profesionálních prezentací v PowerPointu, a to na jediné kliknutí. Výhodou je i automatický překlad dokumentů z češtiny do 30 světových jazyků či možnost vedení školního sešitu v elektronické podobě ve Wordu nebo OneNotu. Více informací získáte na www.officedomu­.cz.

.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).