Hlavní navigace

Nová příležitost pro bezpečné a nadstandardní zhodnocení úspor

Současný finanční trh nabízí mnoho příležitostí jak investovat volné peněžní prostředky. Vedle nejběžnějších forem ukládání peněz do bank či investičních fondů, se v posledních letech stále více prosazuje i další tradiční způsob zhodnocování peněz a to vklady u spořitelních družstev.

Sdílet

Družstevní bankovnictví má nejenom v České republice, ale zejména v západní Evropě a USA dlouholetou tradici. Tento sektor zaujímá již tradičně pevné místo na finančním trhu. Např. Raiffeisenbank by již nikdo nespojoval právě s družstevním bankovnictvím.

Se vstupem ČR do EU došlo v této oblasti k úplnému převzetí evropské legislativy. Dohled nad spořitelními družstvy převzala ČNB, která vyžaduje dodržování stejných legislativních norem a pravidel jako v bankovním sektoru. Vklady u spořitelních družstev jsou pojištěny podle zákona o bankách ve výši 90 % zůstatku, maximálně však do ekvivalentu 25 000 EUR, stejným způsobem jako je tomu u kterékoliv banky.

Jedním z dynamicky se rozvíjejících subjektů v oblasti družstevního bankovnictví je spořitelní družstvo WPB Capital, které je se základním kapitálem ve výši 155 mil. Kč zároveň kapitálově nejsilnější finanční institucí svého druhu u nás. WPB Capital přijímá vklady převyšující 50 000 Kč s dobou trvání vkladu od 6 měsíců a nadstandardní úrokovou sazbou od 4,00 % do 5,65 % v závislosti na výši a délce vkladu.

Od dubna 2008 je WPB Capital přímo napojeno na clearingové centrum ČNB. Z tohoto důvodu byl spořitelnímu družstvu přidělen vlastní bankovní kód s číslem 2050 a běžný klient nepozná rozdíl oproti bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).