Hlavní navigace

Microsoft umí dělit nulou

Dnešní generace ajťáků zrozená z řinčení sametových klíčů a reprezentující první porevoluční generaci ajťáků, jejíž čas pomalu nastává, se rozhlíží po naší milé zemi a intuitivně hledá tlačítko „krok Zpět“.

Doba čtení: 2 minuty

Bohuslav Čech, student VŠE

Dnešní generace ajťáků zrozená z řinčení sametových klíčů a reprezentující první porevoluční generaci ajťáků, jejíž čas pomalu nastává, se rozhlíží po naší milé zemi a intuitivně hledá tlačítko „krok Zpět“. Nechce uvěřit, že všechny disky se zálohami byly rozprodány po vzoru divoké privatizace a nic zadarmo tu pro ně nezůstalo. Možná až na Microsoft

Odpovědí je DreamSpark – všem studentům univerzit i středních škol Microsoft nabízí svůj profesionální software ke stažení úplně ZDARMA. Stačí se zaregistrovat, ukázat ISIC a začít sosat. Navíc se nejedná o nějakou nižší verzi, jež Vás bude špehovat, typu Google Docs, nebo software, který z Vás akorát vytahá peníze jako iTunes, ale o to nejlepší, co Microsoft má. Díky DreamSparku jsme si mohli například stáhnout i Windows 8, bezkonkurenční operační systém, již téměř před rokem a to navíc ještě před premiérou pro veřejnost. 

Běžné uživatele určitě potěší i produkty zdarma z řady Microsoft Office, které jsme zvyklí pro jejich nesporné kvality využívat. Těm, kteří se chtějí pustit do byznysu, přijde vhod super nabídka Office 365 za skoro směšnou cenu a nechají vystřelit svoji produktivitu do výšin se svými dokumenty dostupnými odkudkoli a z jakéhokoli zařízení, volným voláním, či obrovským cloudovým prostorem pro sdílení.

Ale my jsme IT. My chceme víc. A máme možnost. Můžeme si například zdarma stáhnout nejlepší verzi Visual Studia a začít tvořit vlastní projekty. Kdo začínal v příkazové řádce a tvořil si svůj první web v poznámkovém bloku, se bude potutelně usmívat, že nyní s mnohem menším úsilím než bylo kdysi vytvořit kalkulačku, dokáže vytvořit plnohodnotný web, nebo parádní aplikaci pro Windows Store, či Windows Phone. A publikace je zadarmo – DreamSpark krom softwaru totiž nabízí i kód pro publikování zdarma! To znamená, že si stáhnu Windows 8, naučím se s ním pracovat, ve Visual Studiu si pro něj vytvořím aplikaci a tu pak zadarmo dám na Windows Store a nechám ji vydělávat. Není to krásné? 

Ale ani těm, jež se nechali odradit „nezáživným“ programováním devadesátých let neujel vlak, spíše naopak. Bez potu v tváři mohou naskočit na vlak a připojit se. Všechno je možné se zdarma naučit v Microsoft Virtual Academy. 

Děti a studenti získávají přístup k technologiím i přímo ve školách. V rámci programu „Vzděláváme pro budoucnost“ se dnes školní třídy plní řadou pěkných tabletů s Windows 8 a aplikací vytvořených speciálně pro výuku.

A tak se znovu podíváme na tu naši milou zem, ale tentokrát s nadějí. Naše generace je tady a my ji znovu vrátíme na výsluní technologické velmoci. Od základních škol po university využijeme naplno náš potenciál. My to dokážeme. Očekávejte nás.

Více na www.microsoft.cz/vzdelava­meprobudoucnost.