Hlavní navigace

Který termínovaný vklad je nejlepší?

Komerční sdělení
Termínované vklady jsou ideálním způsobem zhodnocení peněz, které by jinak ležely ladem. Víte však, který je nejvýhodnější a opravdu se vyplatí?

Sdílet

V případě, že máte finanční rezervy a nechcete své peníze nechat jen tak nečinně ležet, nabízí se vám několik forem zhodnocení. Jednou z nich je také termínovaný vklad, respektive termínovaný účet,který je založen na garantovaném zhodnocení financí skrze úrok. Nejvýhodnější zhodnocení má pak samozřejmě ten, kdo disponuje nejvyšším úrokem. Termínovaný vklad je vždy sjednán na určitou dobu s konkrétním úrokem, který může být fixní i proměnlivý, záleží na konkrétní nabídce a stanovených podmínkách. Nechceme však hlouběji rozebírat to, co už nespočetněkrát udělali jiní. Proto se pojďme podívat přímo na to, kde aktuálně vychází termínovaný vklad nejvýhodněji.

Poslední dva měsíce mají jasného vítěze

Měšec.cz monitoruje úroky termínovaných vkladů, respektive výše jednotlivých úroků, a jestliže se ohlédneme za výsledky z července a srpna, vidíme jasného vítěze. V rámci termínovaných vkladů nabízí nejvyšší úrok ANO spořitelní družstvo, které dominuje ve všech monitorovaných kategoriích (vklad do 100 000 Kč, 300 000 Kč, 500 000 Kč i 1 000 000 Kč).

ANO spořitelní družstvo totiž nabízí při ročním vkladu úrok 1,40 % p.a., je však nutno zmínit, že při vkladu na 5 let a víc je úrok až 3,2 % p.a., který je na trhu opravdu nejvýhodnější a doposud nemá rovnocennou konkurenci. 

Při sjednání termínovaného vkladu máte na výběr ze dvou možností, které se liší svým úročením. Můžete zvolit vklad, kdy se vám úrokové zhodnocení připisuje až na konci doby uložení. V druhém případě pak lze zvolit termínovaný vklad, kdy se zhodnocení vyplácí každý měsíc.

Pro přesnější a přehlednější představu přidáváme tabulku úrokových sazeb.

Pro termínovaný vklad s připsáním úroků na konci období platí:
Doba uložení prostředků 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Sazby p. a. v % 1,40 2,00 3,00 3,10 3,20 3,20 3,20

V případě vkladů s měsíčním přípisem jsou úrokové sazby následující:
Doba uložení prostředků 1 rok 2 roky 3 roky 4 roky 5 let 7 let 10 let
Sazby p. a. v % 1,20 1,80 2,80 2,90 3,00 3,00 3,00

Nudí vás tabulky a raději byste viděli konkrétní čísla? Použijte kalkulačku výnosů, kde stačí zadat počáteční vklad a požadovanou dobu spoření a přesně uvidíte naspořenou částku, čistý výnos i úrokovou sazbu.

Všechny uskutečněné vklady u ANO SD jsou samozřejmě pojištěny, a to až do výše 100 000 eur. Velmi jednoduché a pohodlné je také sjednání termínovaného vkladu, které lze uskutečnit telefonicky, skrze formulář na webových stránkách nebo s asistencí Mobilní bankéře, který přijede až vámi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).