Hlavní navigace

Kdo ovládá naše kanceláře?

Komerční sdělení
Notebooky stále častěji nahrazují na pracovních stolech desktopy. Na co se zaměřit při jejich výběru, aby dobře posloužily? Zeptali jsme se přímo u zdroje.

Sdílet

Klasické desktopy jsou nahrazovány nejen v domácnostech, ale i v kancelářském prostředí, notebooky a all-in-one počítači. Zeptali jsme se proto zástupce jednoho z lídrů v oblasti počítačových technologií, Petra Tomana, generálního ředitele společnosti Lenovo Česká republika, jak si stojí notebooky Lenovo na našem trhu a co je důležité při jejich výběru.

Lenovo nabízí počítače a notebooky jak pro firemní nasazení, tak i pro spotřebitelský segment. O jaké modely je ze strany zákazníků největší zájem?

Portfolio Lenovo se za několik posledních let výrazně rozšířilo, jelikož jsme chtěli nabídnout produkty, které uspokojí požadavky všech cílových skupin. Obecně však můžeme říci, že největší zájem je o notebooky, které lze dnes již bez problémů využít ve většině profesí, a to především díky stále se zlepšujícím technickým parametrům. Pro spotřebitelský segment nabízíme notebooky řady IdeaPad, pro firemní a SMB sektor nabízí řadu ThinkPad. Vedle notebooků ThinkPad s klasickým vzhledem, které jsou spíše konzervativně laděné, má Lenovo i rodinu notebooků ThinkPad Edge. Ta nabízí atraktivnější vzhled a je cenově dostupnější, takže si získala oblibu u zákazníků, kteří preferují výhodný poměr ceny a kvality.

Na co by měl zákazník myslet při výběru notebooku, aby s ním byl posléze spokojený?

Především by si měl říct, k čemu jej bude používat, a zdali pro svoji práci požaduje nějaké speciální funkce nebo vlastnosti. Firemním uživatelům a živnostníkům doporučujeme věnovat pozornost kvalitě provedení notebooku a možnostem zabezpečení. Právě v těchto parametrech se ukáže výhoda kvalitnějších strojů, které lépe zvládnou každodenní pracovní vytížení včetně například méně šetrného zacházení, nebo práci v prostředí, které jinak technice příliš nesvědčí.

Čím jsou v této oblasti notebooky Lenovo jedinečné?

Notebooky Lenovo ThinkPad nabízejí uživatelům hardwarové i softwarové možnosti zabezpečení, v porovnání s konkurencí vynikají i kvalitou mechanického zpracování a odolností. Notebooky ThinkPad vydrží téměř jakoukoli zátěž, což potvrdily armádní testy, které se zaměřují na odolnost na vlhkost nebo teplotní rozdíly, a nasazení ve vesmírných projetech NASA. I přestože se většina uživatelů nebude nikdy vyskytovat v tak extrémních podmínkách, může si být jista, že když notebook spadne nebo dojde k tlumenému nárazu, data zůstanou díky vnitřnímu ochrannému rámu RollCage, který chrání veškeré vnitřní vybavení, nepoškozena.

Jedním z nejoblíbenějších nástrojů je pak integrovaný snímač otisků prstů, užitečný je i systém aktivní ochrany Active Protection Systém, který funguje podobně jako airbag v autě. Senzory totiž sledují polohu notebooku a při zaznamenání prudkého pohybu zaparkují čtecí hlavičky pevného disku.

Na trhu se u nás na konci loňského roku objevila nová kategorie notebooků, tzv. Ultrabooky. Čím se liší od notebooků, na které jsme zvyklí doposud, a pro koho jsou určeny?

Ultrabooky jsou tenké a lehké notebooky s velmi dlouhou výdrží na baterii a dobrým výkonem. Na první model Ultrabooku IdeaPad U300s, který jsme dovezli před Vánoci, jsme dostali jen pozitivní reakce. Design ve tvaru knihy s tloušťkou pouhých 14,9 mm a hmotností 1,32 kg, příjemné opěrky zápěstí, prodyšná klávesnice jsou jen některé vlastnosti, které zaujmou na první pohled. Cenová hladina Ultrabooků Lenovo IdeaPad řady U začíná již pod 20 tis. Kč, což pro mnoho uživatelů znamená možnost pořídit si výkonný ultrapřenosný notebook za přijatelnou cenu.

Více informací o produktech Lenovo naleznete na adrese www.lenovo.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).