Hlavní navigace

Jak probíhá čerpání hypotečního úvěru?

Běžně praktikovaným způsobem je čerpání úvěru proti předloženým fakturám. To je poměrně náročné, pokud jde o Váš čas a osobní návštěvy v bance. Nový způsob čerpání, který snižuje nutnost kontaktů s bankou a množství administrativy na minimum, nabízí Raiffeisenbank.

Sdílet

Raiffeisenbank

Čerpání hypotečního úvěru proti předloženým fakturám znamená, že potřebujete-li proplatit dodavateli fakturu, je nutné zkontaktovat se s bankou, předložit jí potřebný doklad, na základě kterého budou peníze zaslány na účet přímo dodavateli. Vy tak peníze z úvěru vůbec neuvidíte. Kolik takových faktur za měsíc nastřádáte? Pět, deset? A s každou z nich poběžíte do banky, aby ji proplatila. Počet návštěv v bance můžete snížit tím, že faktury budete střádat a do banky se vydáte např. jednou za měsíc či dva. Tím však riskujete, že někdy propásnete dobu splatnosti, zaplatíte penále, nebudete moci využít výhodnou koupi zboží se slevou apod.

Nový způsob čerpání úvěru na výstavbu a rekonstrukci, který v současné době nabízí pouze Raiffeisenbank, snižuje nutnost kontaktů s bankou a množství administrativy na minimum. Na rozdíl od ostatních bank převede totiž Raiffeisenbank finanční prostředky přímo na Váš účet, a to buď jednorázově celou částku schváleného úvěru či po částech tak, jak to bude vyhovovat Vám. S těmito prostředky si pak budete disponovat zcela sami dle Vašich potřeb. Faktury můžete proplácet prostřednictvím elektronického bankovnictví, přes internet, pevný či mobilní telefon a do banky vůbec v tomto případě nemusíte chodit. Vaše přítomnost v bance je požadována až v momentě potřeby připsání další části úvěru na Váš účet, kdy zároveň doložíte účelové čerpání dříve připsané částky.

Nechcete-li trávit čas řešením faktur a hodláte-li jej raději věnovat potřebnějším věcem týkajícím se přímo Vaší stavby, je tento ojedinělý způsob čerpání nanejvýš výhodný.

Více informací můžete získat na http://www.rb.cz, tel. lince 800 313 314 nebo kterékoli pobočce Raiffeisenbank v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).