Hlavní navigace

Jak najít ideální hypotéku?

Komerční sdělení
Výhodná hypotéka nerovná se jen nízký úrok, měla by mít i další benefity jako možnost snížit si zdarma splátky nebo hypotéku kdykoli předčasně splatit. Pomůžeme vám takovou najít.

Sdílet

V porovnání jarních hypotečních novinek na českém trhu se výrazně dostává do popředí nedávno zveřejněná inovovaná hypotéka od Fio banky, která splňuje nejen podmínku nízkých sazeb, ale nově přidává další benefity. Banka v první řadě rozšířila dostupnost slev z úrokové sazby pro úvěry do 80 % hodnoty nemovitosti, dříve pouze do 70 %, čímž na nejnižší sazby dosáhne mnohem více žadatelů. Dále zavedla možnost sjednat si pojištění schopnosti splácet, ke kterému přidala slevu 0,2 % z úrokové sazby. A celkově své sazby snížila, takže nyní jsou dostupné od 1,58 % ročně pro pětiletou fixaci a od 1,39 % pro variabilní sazbu.

Výraznější inovací je ale služba Hypospořicí konto, která je nově zdarma a která umožňuje snížit si měsíční splátky. Pokud má klient volné finance alespoň ve výši 50 000 Kč, může si je uložit na Hypospořicí konto a banka mu nebude jistinu hypotéky ve výši aktuálního zůstatku na kontu úročit. Což se hodí i v případě, že má volné peníze kdokoliv v rodině, komu leží ladem. Peníze jsou neustále k dispozici a navíc zajistí lepší zhodnocení než na spořicích účtech, které v dnešní době nevynikají závratnými úroky. A pokud by měl klient během celého splácení na Hypospořicím kontu částku ve výši jistiny, bude jeho úrok 0 % p. a. a splácet tak bude pouze to, co si od banky reálně půjčil. Tím pádem nepřeplatí vůbec nic navíc.

Banka také zájemcům o vlastní byt či dům nachystala novinku v podobě mimořádné splátky zdarma. To se vztahuje na jakoukoliv částku od 50 000 Kč výše i na předčasné splacení celé hypotéky najednou, což klient může udělat, kdykoliv chce, bez poplatků a sankcí. Tato výhoda neplatí pro splacení z důvodu převedení hypotéky do jiné finanční instituce. Základní parametry Fio banka nemění, stále nabízí poskytnutí i čerpání hypotéky zdarma, stejně tak vedení běžného a úvěrového účtu.

Další info najdete na webu banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).