Hlavní navigace

Ekostavba ČSOB v Radlicích je otevřena

Největší administrativní budova v Praze byla dnes slavnostně uvedena do provozu. Včera budova získala další ekologické ocenění - Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí za rok 2006. Budovu s podlahovou plochou více než 80 tisíc metrů čtverečních postavila Skanska CZ.

Sdílet

Jedno z největších administrativních center v České republice zahájilo provoz po dvou letech stavebních prací. Do budovy se nyní stěhují ze stávajících prostor zaměstnanci ČSOB, celý proces by měl být ukončen na konci letošního května. Jako poslední se do Radlic přestěhuje v druhé polovině srpna ústředí Hypoteční banky. „Dosud jsme byli rozstrkáni v různých budovách v centru Prahy, takže mnozí kolegové se spíše znali po telefonu než osobně. V novém sídle budeme mít k sobě konečně blíž. V rámci celé Skupiny ČSOB to je velmi významný impulz pro naši interní firemní kulturu,“ vysvětluje hlavní důvody stěhování banky do nových prostor předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pavel Kavánek.

Objekt nového ústředí ČSOB má rozlohu přibližně jedné třetiny pražského Václavského náměstí a vyznačuje se především velkou flexibilitou a variabilitou vnitřních prostor. Jeho součástí bude také pobočka banky otevřená pro veřejnost, zaměstnanecké restaurace, lékařské centrum a lékárna. Nové sídlo banky je velmi citlivě zasazeno do prostoru Radlického údolí. Je koncipováno tak, aby výškou a použitím stavebních materiálů doplňovalo a oživovalo své okolí. Budova má precizní systém ventilace, klimatizace a střešních rolet, díky čemu jsou minimalizovány náklady na vytápění. Střecha nového sídla a značná část teras je osázena vzrostlými stromy a keřovou výsadbou, čímž nejen zpříjemňuje pracovní prostředí, ale především zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti budovy.

Cenu zdraví a bezpečného životního prostředí pravidelně uděluje asociace firem prosazující myšlenku společenské odpovědnosti firem Business Leaders Forum. Ocenění včera předal zástupcům ČSOB ministr životního prostředí ČR Martin Bursík. Podle amerického certifikačního systému LEED je nové ústředí ČSOB jedním z ekologicky nejšetrnějších bankovních domů v celé Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).