Hlavní navigace

Do vedení ČBA nastoupí Michaela Erbenová

Praha (4.duben 2007) - Vedení České bankovní asociace (ČBA) posílí bývalá členka bankovní rady České národní banky (ČNB) Michaela Erbenová. V úterý 10. dubna převezme funkci náměstkyně výkonného ředitele.

Sdílet

Michaela Erbenová představuje pro ČBA posilu z hlediska odbornosti i manažerských schopností. Před svým nástupem do ČNB působila nejen ve státní správě, ale také v komerčním bankovnictví. Od úterý převezme úkoly, za které až do svého odchodu do EBRD v letošním lednu odpovídal Pavel Štěpánek, uvedl výkonný ředitel asociace Petr Špaček.

Česká bankovní asociace reprezentuje více než 99 procent českého bankovního sektoru. Zastupuje zájmy členů ve vztahu k legislativním místům a státní exekutivě, regulátorovi finančního trhu – ČNB, společenským a politickým institucím, veřejnosti a zahraničí.

Působnost náměstka výkonného ředitele je zejména zaměřena na strategické a zásadní národohospodářské, finanční a měnové otázky. Zajišťuje činnost Vědeckého grémia a odborných a pracovních orgánů ČBA orientovaných na globální ekonomické aspekty a spotřebitelská témata. Náměstek výkonného ředitele se rovněž podílí na vnější komunikaci ČBA a koordinaci pracovních vztahů s mezinárodními bankovními organizacemi. Vykonává funkci hlavního ekonoma a tiskového mluvčího.

Osobně jsem velice potěšen, že ČBA získala na tuto exponovanou funkci osobu s vynikajícím profesním životopisem a mimořádnou odbornou úrovní, což svědčí o posilování pozitivní role profesionálních organizací ve společnosti, konstatoval Jiří Kunert, prezident České bankovní asociace.

Vedle řízení odborných úseků považuji za svůj hlavní úkol pokračování v nastoupené cestě posilování otevřenosti asociace a její komunikace vůči státní správě a veřejnosti. Jedině tak lze nadále významně přispívat k tvorbě co nejefektivnějšího institucionálního prostředí pro finanční sektor a v konečném důsledku i k vyšší spokojenosti klientů českých bank, prohlásila Michaela Erbenová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).