Hlavní navigace

Credium nově ve východních Čechách

Hradec Králové, 28. března 2007 Zdrojem financování dopravní techniky a prostředků pro podnikatele i soukromé osoby ve východních Čechách se stává nová pobočka společnost Credium, a.s. která byla otevřena v Hradci Králové. Po třech letech tak oživly kanceláře v budově bývalé Union Banky na Náměstí svobody č. 450. Předmětem obchodní činnosti pobočky Východ bude nákup a následný pronájem kolové techniky tj. osobních, užitkových a nákladních automobilů, dále autobusů, traktorů, motocyklů, čtyřkolek a sněžných skútrů (blízkost Orlických hor a dalších lokalit).

Jaké služby a komu budou v pobočce Credium Východ nabízet shrnuje její ředitel Ing. Václav Kovář: „Budeme poskytovat především finanční leasing, operativní leasing a úvěry. Přičemž nabídka platí pro celé spektrum klientely tj. právnickým, fyzickým a soukromým osobám.“

Pobočka Východ zahajuje svoji činnost v pěti pracovnících, kteří mají v oboru finančnictví a především leasingové služby mnohaleté zkušenosti. V současné době máme uzavřené smlouvy o spolupráci v regionu již s cca 30 autosalóny renomovaných světových výrobců, upřesňuje Václav Kovář a dodává: To odpovídá našemu záměru dosahovat cca 40 mil.Kč měsíčního obratu tj. 500 mil. Kč za rok. Vzhledem k očekávanému zájmu o služby společnosti Credium je výhledově počítáno s rozšířením týmu, aby byl nabízen trvale kvalitní servis a poradenství.

Společnost Credium, a.s. má na českém trhu již desetiletou tradici, i když ji podnikatelská veřejnost vnímala prvních devět let jako ČP Leasing (založena v červnu 1997). Změna názvu, ale nebyla jedinou změnou. Tou zásadní byl přechod pod křídla francouzské společnosti SOFINCO S.A., která je součástí Skupiny Crédit Agricole, 4. největší světové banky a patří mezi špičku světových bank z hlediska svých celkových kapitálových fondů.