Hlavní navigace

ADVENT INTERNATIONAL V PRAZE

Praha/Londýn 3. června 2007 – Advent International (AI), jedna z největších celosvětových společností spravující soukromý kapitál, oznámila otevření své pražské kanceláře. Povede ji Chris Mruck, který je zároveň členem vedení AI. Do firmy nastoupil v roce 1997 po desetiletém působení na pozici ředitele české pobočky EBRD. Ve společnosti Advent se podílel na celé řadě významných investic, např. do české firmy CCS, Bulharských telekomunikací (BTC) a rumunské společnosti Brewery Holdings.

Sdílet

„Region se za dobu našeho třináctiletého působení v něm výrazně změnil,“ uvedl Chris Mruck. „Celá oblast střední a východní Evropy včetně Turecka a Ukrajiny se závratným tempem mění a v tomto dynamicky se rozvíjejícím prostředí vznikají denně nové příležitosti vhodné pro investory našeho typu. Být v centru dění při další fázi rozvoje regionu je pro nás důležité,“ dodal. Advent International investuje do podniků v České republice již od poloviny 90. let a regionální kancelář v Praze otevírá v reakci na akceleraci ekonomického vývoje ve střední Evropě. Z Prahy budou nyní řízeny investiční projekty v ČR, na Slovensku a v Maďarsku. AI již provozuje jedno regionální centrum ve Varšavě pro Polsko a pobaltské republiky a druhé v Bukurešti pro Rumunsko, Bulharsko a Turecko. V pražské kanceláři bude působit Michal Aron, který v AI pracuje již od ledna 2006 a od léta tým posílí také Milan Kulich.

Před příchodem do AI Michal Aron působil ve firmě Ticketpro, ve které byl zodpovědný za mezinárodní rozvoj společnosti. Dříve pracoval pro Allianz Specialised Investment a Baring Communications Equity Emerging Europe, kde se zaměřoval na investice ve střední a východní Evropě. Milan Kulich, který se k týmu připojí po získání titulu MBA z INSEAD, dříve působil ve společnosti Deloitte Central Europe, kde pracoval na mnoha fůzích, akvizicích a restrukturali­začních projektech ve střední Evropě.

Společnost Advent International začala investovat ve střední Evropě v roce 1994 prostřed­nictvím vlastních přímých zastoupení a místních investičních partnerů. AI investoval například do předního rumunského výrobce generických léčiv Terapia, kterého vloni odkoupila společnost Ranbaxy za 324 milionů dolarů. Dále AI investoval do tureckého výrobce baleného pečiva Unmas, kterého vloni koupila společnost Doruk a nebo do jednoho z největších polských výrobců pochutin Star Foods, kterého získala společnost PepsiCo. V souvislosti s otevřením nových kanceláří a nárůstem investičních příležitostí Advent v současné době rozšiřuje tým specialistů pro střední Evropu.

Bližší informace poskytne Chris Mruck, tel. 221 098 782, a Chantal Ligertwood (public relations pro Advent ve střední Evropě) na tel. +44 7976 229 210.

Kontakt na pražskou kancelář Advent International:
Karolíny Světlé 25
110 00 Praha 1
Tel.: 221 098 781
Fax: 296 798 750

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).