Hlavní navigace

Při platbě v cizině i 10 % zpět. Banky mají další akce pro klienty používající platební karty

15. 8. 2022
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Banky rozjely konečně pořádné akce, kdy má smysl používat v zahraničí platební karty. I se započtením směnného kurzu jedna nabídka na trhu nemá konkurenci a vyplatí se každému cestovateli.

Tři banky dávají příležitost ušetřit při platbě kartami v zahraničí. Všechny mají přitom stejné podmínky. Musí jít skutečně o fyzickou platbu v cizině na území daného státu, tedy ne přes internet. Cestovatelé takto mohou významně ušetřit (mBank), nebo si alespoň vylepšit směnný kurz (Air Bank, Česká spořitelna).

Air Bank: 1 %, max. 1000 Kč

V aplikaci MyAir si zapněte akci „Cestování s odměnou“. Tato akce platí během celého roku 2022. Poté získáte 1 %, max. 1000 Kč za celou dobu akce.

Je potřeba dodat, že transakce kartami Air Bank se zúčtovávají standardním směnným kurzem Air Bank (v tomto případě deviza-prodej), takže cashback jen vylepší celkové skóre kurzu, ale nijak zásadně s ním neušetříte.

 • Platnost akce: do 31. 12. 2022 (datum transakce)

Podmínky

 • Pouze pro platby v „kamenné“ prodejně v zahraničí. Akce neplatí pro platby na internetu (tedy ani pro použití např. karty Curve). Můžete platit plastovou kartou, mobilem i hodinkami.
 • Platba musí proběhnout v cizí měně (nepoužívejte DCC).
 • Platba kartou vedenou k účtu v CZK.

Česká spořitelna: 1 %, max. 1000 Kč zpět u karet Visa

V aplikaci George v mobilu si v Moneyback aktivujte akci „Visa – prázdninová nabídka“. Název akce už předurčuje, že je výhradně pro soukromé platební karty Visa, tj. ne pro karty Mastercard a ne Maestro.

Za každou platbu u obchodníka v zahraničí pak dostanete zpět 1 % na účet, max. 1000 Kč. Pokud byste chtěli maximální cashback, musíte v cizině utratit v přepočtu 100 000 Kč.

Také karty České spořitelny mají standardní směnný kurz České spořitelny (v tomto případě deviza-prodej), takže cashback jen vylepší celkové skóre kurzu, ale nijak zásadně s ním neušetříte.

 • Platnost akce: do 31. 8. 2022 (datum transakce)

Podmínky

 • Pouze pro platby v „kamenné“ prodejně v zahraničí. Akce neplatí pro platby na internetu (tedy ani pro použití např. karty Curve). Můžete platit plastovou kartou, mobilem i hodinkami.
 • Platba kartou vedenou k účtu v CZK (včetně služby multiměny).

ČSOB: 1,50 – 5 %, max. 3000 Kč

V ČSOB běží dvě akce na slevy při používání karty v zahraničí.

První akce běží již od 1. 10. 2021 a jmenuje se „ČSOB Na cesty“. Cashback je 1,50 %, max. 3000 Kč. Nabídku si musíte aktivovat v mobilní aplikaci DoKapsy od ČSOB. 

Cashback dostanete z nákupů zboží a/nebo služeb u obchodníků (v kamenných obchodech
i přes internet) a také z výběrů z bankomatů provedených v cizí měně.

Dalším bonusem je nulový poplatek za výběr hotovosti z bankomatu při částce v ekvivalentu nad 1500 Kč, tento benefit ale neplatí pro kreditky.

Abyste tento bonus mohli dostat, musíte mít ke kartě zakoupené cestovní pojištění. Výhodou je, že tato akce platí pro platby u obchodníků i pro výběry hotovosti z bankomatu. (Podrobné podmínky.)

Vzhledem k aplikovanému směnnomu kurzu deviza-prodej je tato akce spíše lepší náplastí při použití karty v zahraničí.

 • Platnost akce: do 31. 8. 2022 (datum transakce).
 • Platí i pro platby na internetu a výběry hotovosti v zahraničí.
 • Platí pro všechny karty, tj. plastové i v mobilních zařízeních.

Podmínky

 • Pouze pro platební karty (debetní i kreditní) vydané soukromým fyzickým osobám.
 • Ke kartě máte zakoupeno celoroční cestovní pojištění a po celou dobu je platné.
 • Platba musí proběhnout v cizí měně (nepoužívejte DCC).
 • Akce neplatí pro využívání karet třetích stran (Curve, Revolut).

Druhá akce ČSOB míří od 1. 8. 2022 na všechy držitele soukromých debetních a kreditních karet této banky. Při platbě v zahraničí v „kamenných“ restauracích, fast foodech a barech získáte cashback 5 %, max. 1000 Kč. Do akce jste zapojeni automaticky poté, co se v srpnu přihlásíte do mobilní aplikace ČSOB Smart. (Podrobné podmínky.)

Typ obchodů banka rozlišuje podle tzv. MCC kódů. Pokud se vám cahback nepřipíše, není to chyba banky, ale obchodník je bohužel vedený pod jiným MCC kódem (což nemáte u něj jak zjistit).

 • Platnost akce: do 31. 8. 2022 (datum transakce).
 • Platí pro všechny karty, tj. plastové i v mobilních zařízeních.

Podmínky

 • Přihlásit se v srpnu do mobilní aplikace ČSOB Smart.
 • Platba musí proběhnout v cizí měně (nepoužívejte DCC).
 • Platba musí být u obchodníků s MCC kódem: 5811 (cateringové společnosti), 5812 (restaurace), 5813 (bary taverny. herny či salonky, diskotéky). 5814 (rychlá občerstvení)
 • Neplatí pro platby na internetu (tedy ani pro donáškové služby přes jejich aplikace)

mBank: 10 %, max. 2000 Kč

mBank má do konce září v současné době nejlepší akci pro platby kartou v zahraničí. Za každou platbu kartou „Svět“ dostanete cashback 10 %, max. 2000 Kč. Akce platí pro nové i stávající klienty banky:

Pro stávající klienty, kteří si účet založili do 26. 6. 2022, platí do registrace 12 000 účastníků. Potěšíme vás, že v den publikace článku ještě stále registrace do akce probíhaly. (Podrobné podmínky.)

Pro nové klienty s účtem otevřeným od 27. 6. 2022 akce platí do otevření 12 000 nových účtů. (Podrobné podmínky.)

Cashback dostanete do 60 dní od splnění podmínek.

Jak získat cashback

Pokud jste již stávajícími klienty banky s účtem do 26. 6. 2022, pro registraci do akce použijte tento odkaz (oficiální odkaz mBank):

https://form.mbank.cz/app/contact_form/index.html?marketing=y

Noví klienti banky s účtem založeným od 27. 7. 2022 jsou do akce zařazeni automaticky.

Pokud v mBank ještě účet nemáte, můžete si mKonto s odměnou až 2000 Kč založit online.

Karty „Svět“ od mBank v zahraničí preferujte a ušetříte

Zatímco v předchozích letech karty mBank byly absolutně nejhorší ve směnných kurzech, s příchodem jejich produktové novinky mKarta Svět se mBank vyhoupla na přední příčky v pozitivním slova smyslu. Na trhu není lepší česká debetní karta pro platby v cizí měně než mKarta Svět (pozor, ostatní karty mBank mají směnné kurzy nadále špatné). Lepší kurz má pouze kreditní karta Hello bank. (Ze zahraničích debetních karet pak Curve, Revolut a Zen.com, ale bez cashbacku.)

S 10% cashbackem při platbě kartou v zahraničí a s férově účtovaným směnným kurzem se mKarta Svět od mBank stává nejlepší nabídkou na trhu pro cestovatele pro tuto sezónu. Když si ji pořídíte (nejen) pro placení, neuděláte chybu.

 • Platnost akce: do 30. 9. 2022 (datum transakce)

Podmínky

 • Stávající klienti s účtem otevřeným do 26. 6. 2022 se musí do akce registrovat (odkaz je výše).
 • Musíte mít vydanou platební kartu „Svět“ (Mastercard nebo Visa).
 • Pouze pro platby v „kamenné“ prodejně v zahraničí. Akce neplatí pro platby na internetu (tedy ani pro použití např. karty Curve).
 • Pouze pro platby mobilem nebo hodinkami/náramkem. Akce neplatí pro plastové karty.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.