Hlavní navigace

Názor k článku Povinné čipování psů od ledna 2020. Vše, co potřebujete vědět od J, Novák - Máte pravdu: Nevíte, jak je to jinde. Nedělal...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 9. 2019 11:37

    J, Novák

    Máte pravdu: Nevíte, jak je to jinde. Nedělal jsem si až zas takový průzkum, ale počítám, že většina obcí takovou úlevu neposkytuje. Možnost osvobození od poplatku za psa pro majitele psa je totiž v rukou obce a jen některé obce takovou úpravu mají, protože tím přicházejí o část příjmů do obecní pokladny. Třeba u nás v obci takové osvobození není, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že to ročně činí příjem cca 50.000,- Kč, přičemž tato částka v podstatě odpovídá částce, kterou obec ročně dle rozpočtu vydá na údržbu památek (pomníky atd.) v obecním vlastnictví.
    Jinak samotné čipování vám majitele v případě pokousání neobjeví, protože není uzákoněna podmínka registrace čipu. Jak tedy vám to pomůže? Myslím, že je to opatření, které jen má za úkol odčerpat majitelům psa peníze z kapes, event. pak ještě další z pokut, když příslušné orgány (MP) zjistí, že psa čipovaného nemáte. Jiný praktický smysl to za stavu, který byl schválen, nemá. Podle mého názoru poslanci jen zase podlehli "nátlaku" čipové lobby, aniž by přemýšleli o smyslu tohot opatření.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).