To, ze manzelka dava mzdu svemu manzelovi ze spolecnych penez mozna nedava smysl, ale hlavne by se do toho nemel stat s(ta)rat, at si to delaji, jak chteji. Stat muze zajimat tak akorat moznost danoveho uniku, ale o tom zde rec neni.
Je to jeden ze zbytecnych radku ZP a ze tam takovych je! Budou nas chranit do posledni kapky nasi krve!
A proto je lepší se neženit/nevdávat a žít spolu na hromádce.
- ušetříte náklady za svatbu
- můžete spolu bydlet i souložit, na tyto činnosti státní nebo církevní papír opravdu nepotřebujete
- můžete mít společné děti, na to ten papír taky nepotřebujete
- můžete po sobě dědit (když si to ošetříte smluvně)
- můžete si pořizovat společné bydlení, a dokonce s menšími problémy než jako manželé
- můžete spolu pracovat na jednom pracovišti
- můžete se zaměstnávat
- můžete pobírat všechny možné sociální podpory, protože jste svobodná matka/samoživitel(ka) a stát vám vyjde vstříc, což chce jen drzé čelo, které - jak je vám jistě známo - je lepší než poplužní dvůr
- ušetříte na daních
- v případě problémů jednoho partnera není ožebračen ten druhý (podnikatelé v konkursu by mohli vyprávět)
- když se pohádáte, rozchod je taky bezproblémový a navíc zadarmo a bez ouřadování státní instituce, která vám krafe nejen do majetkového vypořádání, ale i do péče o děti
Já se divím, že taková instituce jako manželství ještě existuje.
Stat na svobodne matky skutecne pamatuje.
1) Otec musi platit jak vyzivne diteti tak vyzivne neprovdane matce
2) Vyzivovaci povinnost maji i rodice
3) Vyzivovaci povinnost maji i sourozenci
4) Vyzivovaci povinnost maji i stryckove a teticky
Pokud se zena matkou stala na skole, nebo prvni rok po skole. Nedostane materskou a 6 tydnu pred narozenim prijde i o pripadnoupodporu a ostatni socialni davky (protoze je na materske na kterou ale nema narok). Protoze nema narok na materskou dostane bez moznosti vyberu automaticky 4 letou variantu rodicovskeho prispevku (od druheho roku cca 3.5 tisic mesicne).
Ano mate pravdu stat na matky s detmi mysli. Ale uz taky mysli na to, ze spousta z nich je svobodna, ale existuji kolem ni lidi co ji muzou zivit napr. partner.
Pokud jeden prispiva druhemu na spolecne (ovsem ne uredne vzato spolecne) bydleni a tato castka presahne za rok 20 000 Kc, coz v praxi temer jiste, mel by z toho odvest darovaci dan :-)
Já bych zakázal naprosto všechno :)! Je to tady všechno semeniště neřesti, zločinu a kdoví čeho ještě :)!
Už tak se dnes pracuje od rána do večera, tak spolu manželé ani nemůžou pracovat, aby se viděli aspoň v práci (i když to bude dobrá ponorka... :) )?
Já tedy nestačím žasnout, co všechno se stát snaží ošetřit zákonem. Za chvíli výjde, že člověk může na záchod pouze každou sudou hodinu a to jen od 15té do 25té minuty a pouze tehdy, pokud venku neprší :) a nenarodil li se na silvestra (takovému člověku je zakázáno vyměšovat!). :) LOL
Dokud zaměstnavatelé nepochopí, že tady není 17. či začátek 19. století a nevolnictví či otrokářství tu bylo dávno zrušeno, tak tu ZP bude mít stále své místo. Může být přejmenován třeba na Totalitní Kodex vykořisťování držústaakrok.
On je snad někdo nucen, aby pracoval u jemu určeného zaměstnavatele? Nelíbí se ti tu, jdi jinam. To mi jako nevolnictví a ni otrokářství nepřijde.
Já už jsem vyměnil 3 místa a nikdo mě nikde násilím nedržel. I když při odchodu z posledního místa se mě snažili přeplatit (neúspěšně :D ).
Vy asi budete v ledasčem výjimka.
Zbytek národa drží ústa a krok a je ráda, že aspoň jeden z rodiny má místo. O nějakém výběru, co a za kolik chce občan dělat, se může většině lidí jenom zdát. Ostatně, o zneužívání současné krize k čemukoliv se toho píše všude docela dost.
Jenže zákoník práce v tomto jde spíše proti těm, kteří místo nemají. Ty všechny ochrany jen zvyšují cenu pracovní síly a rozumný podnikatel si 10 x rozmyslí, jestli vezme dalšího zaměstnance navíc, když ví, jaké náklady ho to bude stát, když ho bude chtít propustit a v některých případech bude vůbec mít problém ho propustit.
A také je to samozřejmě o znalostech, schopnostech a vzdělání.
Vy to srovnáváte s otroctvím/nevolnictvím - tedy nemožností ODEJÍT a přitom v tomto příspěvku spíše vyjadřujete obavu z toho NAJÍT místo (o to se otrok nebo nevolník bát nemusí).
Samozřejmě že mi žádné místo nespadlo do klína, všechna jsem si musel aktivně najít sám, kromě toho prvního, to mi našla pracovní agentura. Ale zbylá dvě jsem normálně našel na inzerát v novinách. Pokud si někdo myslí, že za ním jen tak z ničeho nic někdo přijde a bude ho prosit, aby laskavě šel pracovat jinam, nebo že mu současný zaměstnavatel jen tak zvedne plat, tak je naivní (pokud není nějaký super odborník, protože na některá místa se získávají lidi jenom "přetahováním"). Já, i když jsem v každém zaměstnání dostával několikrát přidáno (naposledy v současném nyní na začátku roku), jsem si vždy výrazněji polepšil až se změnou místa.
To o kolik mi nabídli vyšší plat v minulém zaměstnání svědčilo o tom, jakou jsem pro ně měl cenu. Ale kdybych neřekl, že odcházím, nikdy bych takovou nabídku nedostal! Kromě úsilí s hledáním místa a chozením na pohovory (vždy jsem si ně musel brát dovolenou) to znamenalo rovněž odvahu jít do rizika. Ale jak se říká kdo nehraje - nevyhraje :D