Hlavní navigace

Názory k článku Kdy půjdou Evropané do penze v letošním roce?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 12. 3. 2006 9:21

  Věra Hudačová (neregistrovaný)
  Muj nazor je mezi 50 az 60 lety,zeny samozrejme zvyhodneny poctem deti.Nevim proc by meli stari lide chodit do prace,kde o ne vetsinou nikdo nestoji a mladi berou podpory,protoze nemohou nebo nechteji sehnat praci.
 • 8. 4. 2006 19:54

  Ivan (neregistrovaný)
  Souhlasím s Vaším názorem na 100% a nevím proč bychom se měli stále řídit ostatními státy.Když v cizině odsouhlasí při dovršení 60 let zastřelení,tak to taky asi odůvodníme.Hlavně,že společnosti dával a potom odstranit,to je asi trend EU.Myslím,že vyspělá společnost by měla odchod do důchodu naopak snižovat,pak si může říkat vyspělá,ale jak to nyní vypadá,tak je vše moc a moc špatně.
 • 11. 6. 2006 15:01

  anonymní
  Pokud se vek doziti zvysuje, tak se musi zvysovat i vek pro odchod do duchodu, to da rozum. To, ze lide pracuji, neni nic nevyspeleho. Naopak lide v pracovnim procesu se udrzuji dele dusevne mladi atd. Otazkou je spise nizky duchod. Klidne budu pracovat do 65, ale chci mit pak duchod blzici se ciste mzde.
 • 5. 8. 2008 22:59

  Ivan (neregistrovaný)
  Takže,když se věk dožití zvyšuje(stačí se podívat na pořad Krematoria 50-60let nejvíce)tak odchod do důchodu v 65 letech by měli mít i vojáci a policisté!Kdo chce pracovat do své smrti,ať je mu to dovoleno,proč ne,ale kdo chce odejít na zasloužený odpočinek,třeba v 60letech,ať je mu to umožněno.O financích mě raději nic neříkejte,peněz by bylo dost.Už vidím třeba kantorku tělocviku,,jak skáče přes kozu v tělocvičně,nebo zedníka,jak ho v 65letech vytahují jeřábem na lešení.A to,co píšete o tom,že se lidé udržují duševně mladí, je jen malá menšina.Já jsem již taky nějakou dobu v důchodu a jsem šťastný a řek bych,že jsem duševně omládl (žádný stres,dohadování,udělám si režim podle sebe),věnuji se prostě plně životu a mohu Vám říci,že jsem se ještě nezastavil a baví mě to a těch koníčků co mohu dělat a jiné, mě naplňuje duševně ,psychicky tak,že to považuji za své nejkrásnější období života i se svou manželkou.Klidně kdo chce,ať pracuje třeba do 70let,ale aby si těch peněz pak užil,ale v tomto já smysl života nevidím.Děkuji.
 • 13. 6. 2006 10:20

  ssance (neregistrovaný)
  Jelikož se mě také pomalu blíží důchodový věk a ke všemu se i touto problematikou zabývám, je to součást mé práce, tak mám k tomuto svůj názor. Myslím si podle sebe, že důchodový věk by se již neměl prodlužovat, protože ať je člověk manuálně pracující, nebo i duševně, cítí na kvalitě odvedené práce přibývající věk. A proto doba, která byla určena např. u žen odchod do starobního důchodu u dvou vychovaných dětí bohatě stačila v 55 letech a byla naděje, že si člověk po tolika letech práce odpočine. Proč zabírat místo mladým lidem, kteří jsou plni síly a co si budeme namlouvat jsou rychlejší a potřebují na práci kratší dobu. Jelikož se duchodová věková hranice zvyšuje, pracovní místa jsou obsazena a mladí lidé jsou nuceni být uchazeči o zaměstnání a nenajdou žádné pracovní uplatnění. Myslím, že vyplacené částky na sociální dávky v rámci celé republiky jsou obrovské,platy absolventů a krátce pracujících mladých lidí jsou taky v porovnání z platy starších občanů podstatně nižší, proč nepoužít tyto rozdíly právě na důchody lidí, kteří poctivě pracují celý život, což je minimálně 35 let.Nehledě na to, že je možnost přijít ve věku po padesátce o práci, kdo vás zaměstná. Jsem zásadně proti zvyšování věkové hranice při odchodu do starobního důchodu.
 • 24. 11. 2006 18:02

  jandera (neregistrovaný)
  Nevím jak vy ale člověk ktery přerobi 40 let v těškým prumyslu a mněl by pracovat do 63-uvaha 65 je uplna blbost je tak opotřebovanej že je zraly do rakvi ale v naší společnosti panove co celý život dělají kulové o tom bohužel rozhoduji,skuste pracovat 4 směný režim 40 let a pak dyskutujte.
 • 8. 5. 2010 11:02

  Chachar (neregistrovaný) ---.70.143.193.adsl.nextra.cz

  Podle tvého pravopisu soudím ,že nemáš ani základní vzdělání a pocházíš asi z Ruska nebo Ukrajiny.Nediv se , že na tebe zbyde podřadnější práce.Dělal jsem celý život v dolech a abych si mohl postavit domek, musel jsem dělat ještě po šichtě studny a jiné trhací práce.O práci toho vím dost a mohl bych ti o ní nejen vypávět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).