Spočítejte si...

Zavřít

Názory k článku
Dva v jednom: český a německý účet. Malá banka nemá moc konkurence

xls
xls (neregistrovaný) 93.157.128.---
13. 2. 2017 0:32 Nový

Nevím, nevím

celé vlákno

Jako německý účet dobrý, ta česká polovina je už slabší. Převod mezi nimi je prakticky zabitý dost nevýhodným kurzem. Takže je to hodně specifický produkt a neumím si moc představit, pro koho by byl opravdu vhodný.

Scofield
Scofield (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz
13. 2. 2017 7:15 Nový

Re: Nevím, nevím

celé vlákno

Souhlasim.Resim to jinak.Eura nechavam posilat na euroucet u Fia a nasledne menim u devizove spolecnosti (nektere maji u Fia primo ucet). Kurz u devizovky lepsi, previd v ramci hodin, poplatky u Fia jsou minimalni (za prichozi a odchozi platbu). Nejake Eura pak prevadim na Euroucet u Equa bank, poplatky nijak velke, karta k eurovemu uctu zdarma, vybery EUR v zahranici za minimum (nebo uplne zdarma,ted si nepamatuji).

xls
xls (neregistrovaný) 93.157.128.---
13. 2. 2017 13:42 Nový

Re: Nevím, nevím

celé vlákno

Já používám na platební styk tak 10 let firemní účet s kartou u VR-Bank. Pro výběry a platby kartou poslední roky zlatou debetku UCB s navázaným EUR účtem + spolupráci s devizovkama.
Uvažuji, že tu německou banku zruším a otevřu taky účet u Fio, ale zatím jsem se k tomu nedokopal a nevím, jestli to má opravdu cenu dělat.

buřt
buřt (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 2. 2017 13:59 Nový

a co český exekutor na německý účet

celé vlákno

Jo, mohlo by to být fajn mít německý účet, pokud český exekutor s exekučním příkazem který platí na území ČR ( těch je zatím většina) ,
se nedostane na německý účet. Znám dost lidí co si nyní pro jistotu díky naším hrozným exekučním zákonům ( zaber a vyber i co ti nepatří), zakládá účet v cizině, neboť zjistili že exekutor má právo obeslat a exekuci vykonat jen na účet který má člověk u české banky ,na výkon exekuce v jiné zemi by musel mít mnoho dalších uznaných papírů které jiné země zatím našim exekutorům neuznávají a tak český exekutor na to nemá. Proto i když exekuce nemám ale kvůli naším exekučním zákonům na účtu nenechávám větší částky, přemýšlím jak založit účet v cizině a tam mít peníze na které nedosáhne náš exekutor. Protože neovládám pořádně cizí jazyk tak bych rád založil účet v cizině co nejblíž (Slovensko je taky OK a nejlépe se domluvíte).Ale tohle v tomto článku mi nevyhovuje a to proto že je účet propojen ,když exekutor obešle rajfku zda tam má povinný účet,ta by mu mohla vyklopit i to že člověk má účet v německu a mohl by to být komplikace.
Autor y se mohl zabývat i tímto jak ochránit účet v cizině před naším exekutorem.

figura
figura (neregistrovaný) ---.108.broadband7.iol.cz
13. 2. 2017 19:46 Nový

Re: a co český exekutor na německý účet

celé vlákno

A nebylo by jednodušší plnit své závazky řádně, než vymýšlet takové opičárny?

figuro
figuro (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz
13. 2. 2017 23:36 Nový

Re: a co český exekutor na německý účet

celé vlákno

a nenapadlo vás že exekutor bere kolikrát i lidem kteří se sami nezadlužili ale o tom jste asi nikdy neslyšel ? Vy asi exekutorům ještě fandíte, já tedy ne je to nenažraná verbež která již v několika případech pochybením zkazila lidem život. Nevidím důvod proč mít zde v ČR účet na který by klidně mohl vlítnout exekutor a ze dne na den ho zablokovat třeba jen proto že jste bývalý manžel/ka ,nemáte s bývalým x let nic společného ale ten neměl práci a tím si neplatil zdravotní pojištění (tedy šlo pouze osobní dluh ,který ani druhý z manželů nemohl způsobit) a jednoho dne máte bez jediného slova zablokovaný a vybraný účet. Nebo další případ chybou soudní exekuční úřednice která chybou přehodí řádky žalobce za žalovaný došlo několik měsíců k neoprávněné exekuci ,paní byl zablokován a odčerpáno z účtu který měla v ČR několik set tisíc ,byla zcela bez prostředků na účtu potom neměla dostatek peněz na placení své hypotéky, díky tomu to pochybení jí byla hypotéka vypovězena, dostala se na černou listinu neplatičů. Očištění a náprava trvala více než rok mezitím paní zemřela na mrtvici. A další případy neoprávněného zablokování účtu exekutorem si můžete vyhledat na internetu.

Jarmila
Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---
15. 2. 2017 7:44 Nový

Re: a co český exekutor na německý účet

celé vlákno

Zlatá slova, do kamene tesat!
Brácha se dostal do fingovaného konkursu. Za dosud nezaplacenou fakturu ve výši 50.000,- Kč na něj byl jako na OSVČ vyhlášen konkurs. On těch 50.000,- Kč v danou dobu prostě neměl, navíc měl úvěry na provozovnu i na zboží a postupně všechno splácel. Sám si dělal legraci z toho, že je vlastně nejvýkonnějším pracovníkem banky, protože provozní úvěry pro podnikatele se v 1.pol.90.let pohybovaly kolem 17% p.a.. Za prvních pár let podnikání nastrkal jen bance na úrokách něco kolem 8,5 miliónu Kč (měl úvěry ve výši cca 3 milióny, úvěr na zboží neustále otáčel a postupně snižoval). Jenže vyhlášením konkursu se všechny úvěry staly okamžitě splatnými, to by zlomilo krk každému. Po vyhlášení konkursu následoval takový fičák, jaký jste v životě neviděli. Orkán je proti tomu neškodné foukání malého dítěte na větrníček.Správce konkursní podstaty společně se státem (protože na konkursu se napakují hlavně tyto dva subjekty) vesele rozprášil majetek ve výši několika miliónů. Chování Finančního úřadu, vymykající se jakémukoli logickému uvažování i zdravému rozumu, by vydalo na samostatný (a hodně dlouhý) článek. Ale prý je všechno přesně podle zákona. Brácha musel zůstat do konce života absolutně nemajetný a pohybovat se pouze v šedé sféře ekonomiky. Nakonec ho ze všech těch stresů postihla mozková příhoda a zůstal na půl těla ochrnutý. Dneska má plný invalidní důchod a stát tak z něj už nic nevyždímá. Někdy jsem z toho všeho měla dojem, že státu by maximálně vyhovoval stav, kdy by to podnikání zabalili všichni.

aha
aha (neregistrovaný) ---.formicagroup.cz
15. 2. 2017 15:11 Nový

Re: a co český exekutor na německý účet

celé vlákno

Za dosud nezaplacenou fakturu ve výši 50.000,- Kč na něj byl jako na OSVČ vyhlášen konkurs. On těch 50.000,- Kč v danou dobu prostě neměl, navíc měl úvěry na provozovnu i na zboží a postupně všechno splácel.